TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

TLK za IR, IC za TLK
INFORAIL - Opublikowano: 26.08.2015 15:05:29
TLK za IR, IC za TLK

Od wtorku, 1 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów (piąta z sześciu wprowadzanych w ciągu roku). Wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Od września, te warte kilkadziesiąt miliardów złotych prace, będą kontynuowane m.in.: na linii Rybnik Towarowy ? Chałupki, Kraków Główny ? Przemyśl, Warszawa ? Skierniewice, Warszawa ? Białystok, Wrocław ? Poznań, czy na Nadodrzance. Z myślą o pasażerach PLK zmienia stacje Jelenia Góra, Gliwice, Radom, Zielona Góra ? budowane są wygodne perony z dostępem dla osób niepełnosprawnych nowe oznakowanie i system informacji. Powstaje też najnowocześniejszy dworzec w Polsce ? Łódź Fabryczna. Kolejne efekty modernizacji i remontów linii prowadzonych przez zarządcę infrastruktury pasażerowie odczują w grudniu ? to skrócone czasy przejazdu, nowe połączenia i wyższy komfort podróży, nowocześniejszy tabor.

Prace w regionach

Zarządca infrastruktury kontynuuje roboty torowe m.in. na odcinkach Chorzów Batory ? Katowice, Wronki ? Miały, Gniezno ? Trzemeszno oraz na mostach w Tomaszowie Mazowieckim i w Poznaniu Starołęce. Rozkład jazdy na linii Warszawa ? Skierniewice, pomimo kończonej inwestycji, uwzględnia sprawniejszy dojazd pasażerów m.in. z Łodzi do Warszawy. Podobne działania są prowadzone we Wrocławiu, gdzie PLK i przewoźnicy wspólnie przygotowali rozkład, który zapewnia wjazd maksymalnej liczby pociągów do Wrocławia, pomimo prowadzonej obecnie modernizacji ważnego wiaduktu kolejowego. O szczegółach połączeń w poszczególnych województwach informują przewoźnicy regionalni.

TLK za część InterRegio

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy to nowe połączenia, które przynajmniej częściowo mają zastąpić zlikwidowane InterRegio. PKP Intercity w soboty i niedziele uruchamiają pociąg relacji Warszawa Zachodnia ? Gdynia Główna. Od września dodatkowy skład TLK ?Mewa? pojedzie codziennie w relacji Warszawa Wschodnia ? Szczecin Główny ? Warszawa Wschodnia. Od poniedziałku do piątku oraz w niedziele do dyspozycji podróżnych będzie także TLK ?Mamry?, który będzie kursował w relacji Olsztyn Główny ? Poznań Główny ? Olsztyn Główny. Dodatkowy pociąg TLK ?Szyndzielnia? od września pojedzie codziennie w relacji Wrocław Główny ? Bielsko Biała ? Wrocław Główny.

Więcej InterCity

Kolejna zmiana, która wiąże się z poprawą komfortu podróży dla pasażerów to podwyższenie kategorii pociągów TLK na InterCity (IC). Na trasach Przemyśl ? Bydgoszcz ? Przemyśl, Lublin ? Bydgoszcz- Lublin, Lublin ? Gdynia ? Lublin oraz Lublin ? Warszawa ? Lublin pojadą zmodernizowane wagony. Do dyspozycji podróżnych będą gniazdka, klimatyzacja oraz w części wagonów miejsca przystosowane do przewozu rowerów. Składy będą posiadały specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Najprawdopodobniej wszystkie teelki znikną z rozkładu jazdy już w grudniu. Wówczas zostaną zastąpione właśnie przez pociągi InterCity. Będzie to zatem powrót do starego systemu. Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że wprowadzenie kategorii TLK było niewypałem, ponieważ nazwa Tanie Linie Kolejowe kojarzyła się z niskim standardem obsługi. Zmiana na Twoje Linie Kolejowe nie za wiele zmieniła. Jak widać przewoźnik ucieka teraz od tej ?łatki?. Słusznie.

Informacja już teraz

Jak informują PKP PLK na głównych dworcach podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych. Informacje o aktualnych rozkładach można również uzyskać za pośrednictwem zapowiedzi na dworcach i w pociągach, strony internetowej, oficjalnym profilu Zarządcy Infrastruktury na Facebooku czy infolinii 19 757. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów wraz z informacją o prowadzonych inwestycjach są już dostępne na stronach internetowych m.in.: www.intercity.pl , www.plk-sa.pl oraz www.rozklad-pkp.pl , a także na plakatach na stacjach i dworcach.

Korekta będzie obowiązywała do 17 października br. Jest to przedostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
PKP Intercity
TLK
IC
rozkład jazdy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....