TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

To były najbezpieczniejsze wakacje od co najmniej 10 lat
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2020 11:45:52
To były najbezpieczniejsze wakacje od co najmniej 10 lat (mat. pras.)

Według danych PKP PLK, w tym roku doszło do mniejszej liczby wypadków z udziałem samochodów, było także osiem razy mniej ofiar śmiertelnych niż rok temu.

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP PLK SA Włodzimierz Kiełczyński przekazał, że do zwiększenia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych przyczyniły się liczne kontrole, kolportaż ulotek oraz materiałów edukacyjnych przygotowanych w ramach akcji "Bezpieczny Przejazd", a także regularne pouczenia kierowców.

"W ramach kampanii +Bezpieczny Przejazd+ bardzo intensywnie prowadziliśmy działania na przejazdach kolejowo-drogowych, pod hasłem +Bezpieczne Piątki+. Możemy powiedzieć, że z punktu widzenia statystycznego nasze działania przyniosły dobre efekty" – przekazał dyrektor Kiełczyński.

Z informacji przekazanych przez PKP PLK wynika, że "to były najbezpieczniejsze wakacje od co najmniej 10 lat". W lipcu i sierpniu 2020 roku na przejazdach doszło do 23 wypadków, z czego 21 z udziałem pojazdów. Rok wcześniej w tym samym okresie było 30 tego typu zdarzeń. Z danych kolejarzy wynika, że w tegoroczne wakacje na przejazdach zginęły dwie osoby, czyli osiem razy mniej niż w 2019 roku, gdy w wypadkach na przejazdach zginęło 16 osób.

Kiełczyński poinformował, że kolejarze zorganizowali 11 "Bezpiecznych Piątków", spotkali się z ponad 500 kierowcami, rozdawali ulotki, informowali. "Niestety funkcjonariusze nałożyli ponad setkę mandatów na kierowców, którzy nie przestrzegali zasad na przejazdach" – dodał.

Najczęstszym błędem kierowców jest – według danych PKP PLK – lekceważenie znaku "STOP" oraz niestosowanie się do czerwonego światła wyświetlanego na sygnalizatorze przed przejazdem kolejowym. "Codziennie jest około piętnastu do dwudziestu przypadków, kiedy kierowcy nie przestrzegają zasad i wjeżdżają na przejazd. Są to przypadki, w których nie dochodzi jeszcze do wypadków, ale połamane są na przykład drągi rogatkowe" – powiedział Kiełczyński.

Dyrektor podkreślił, że coraz więcej przejazdów jest monitorowanych, co ułatwia zidentyfikowanie pojazdu, który wjechał na przejazd pomimo zakazu. "W każdym takim przypadku kierujemy zawiadomienie do właściwego organu policji o wszczęcie postępowania" – podkreślił.

Marcin Kruszyński, ekspert PKP PLK SA powiedział, że do zwiększenia bezpieczeństwa na przejazdach przyczyniły się nie tylko kampanie informacyjne. Tylko w okresie wakacyjnym kolejarze odnotowali "ponad 1200 reakcji z wykorzystaniem żółtej naklejki". Żółta naklejka PKP PLK to prostokątna tabliczka wykonana z folii odblaskowej, umieszczona na wszystkich z 14 tysięcy przejazdów kolejowych. Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie napędu rogatkowego, czyli urządzenia do którego przymocowane jest ramię rogatki.

"Żółta naklejka pozwala użytkownikom pojazdu na szybkie zgłoszenie zagrożenia lub wypadku. Z tych zgłoszonych w wakacje 1200 przypadków, w 130 wdrożono procedury, które pozwoliły uniknąć wypadku, wstrzymano ruch lub ograniczono prędkość pociągów" – powiedział Kruszyński.

Ekspert wyjaśnił, że na naklejce kierowca znajdzie indywidualny, dziewięciocyfrowy numer skrzyżowania, numery alarmowe oraz numery "w razie awarii", czyli numery do znajdujących się najbliżej służb technicznych PKP PLK. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....