TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Torpol zaskoczony tempem przetargów PKP PLK
ISBNEWS - Opublikowano: 09.11.2015 18:58:00 1 komentarz
fot. Torpol

Torpol jest pozytywnie zaskoczony tempem ogłaszania przetargów w ramach tzw. Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych PKP Polskich Linii Kolejowych i spodziewa się, że większość umów w ramach ogłoszonych od września br. przetargów będzie zawarta do połowy przyszłego roku, a roboty w III-IV kw. 2016 r. będą już trwały, poinformował prezes Tomasz Sweklej.

"Jesteśmy przyjemnie zaskoczeni przez PKP PLK. Zaczęły ogłaszać przetargi, zadeklarowały, że do końca roku będą one warte ok. 14 mld zł. Złożyliśmy w zeszłym tygodniu wniosek prekwalifikacyjny na linię Poznań - Piła, a już we wrześniu na Kraków - Katowice; tam jesteśmy już na krótkiej liście" - powiedział Sweklej podczas konferencji prasowej.

Według niego, najistotniejsze zadania dla spółki na najbliższych kilka miesięcy to intensywna praca nad ofertami i kontraktacją. Przypomniał, że przetargi ogłaszane przez PKP PLK są dwuetapowe i podkreślił, że w jego ocenie sprzyja to sprawniejszemu przeprowadzaniu postępowań. Cieszy go również ogłaszanie przetargów w formule "buduj", co oznacza, że bezpośrednio po podpisaniu umowy będzie można rozpocząć prace.

"Spodziewamy się, że na przełomie roku powstaną krótkie listy. W I połowie przyszłego roku duża część umów będzie podpisana. III-IV kwartał to już będą prace. PKP PLK nie ma czasu na opóźnienia, musi sprawnie finalizować przetargi" - wyjaśnił szef Torpolu.

Na początku września br. PKP PLK ogłosiły rozpoczęcie tzw. Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych (WOIK), w ramach której do końca br. miały ogłosić przetargi na 11 mld zł, a do 2023 r. efektywnie wydać 67 mld zł na polskie tory.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.

Torpol odnotował 19,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 6,67 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 24,73 mln zł wobec 8,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 399,14 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 183,91 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 26,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 11,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 842,88 mln zł w porównaniu z 406,46 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2015 r. wyniósł 26,86 mln zł wobec 12,03 mln zł zysku rok wcześniej.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Torpol

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....