TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

UTK zwiększa opóźnienie, które nie jest opóźnieniem. Do statystyk
- Opublikowano: 09.05.2019 11:43:40
UTK zwiększa opóźnienie, które nie jest opóźnieniem. Do statystyk

W pierwszym kwartale 2019 roku punktualnie do końca trasy dojechało ponad 93% pociągów. W tym okresie licencjonowani przewoźnicy kolejowi uruchomili 424,3 tys. pociągów.

Dane prezentowane od stycznia 2019 roku są prezentowane według zmienionej metodyki liczenia punktualności mającej na celu ujednolicenie prezentowanych danych.

Najwyższy współczynnik punktualności pociągów pasażerskich odnotowano w lutym – 94,34%. W styczniu oraz w marcu współczynnik ten wyniósł odpowiednio 91,42% oraz 93,55%. W tym okresie licencjonowani przewoźnicy kolejowi uruchomili blisko 425 tys. pociągów (spadek o 24 tys. pociągów względem czwartego kwartału 2018 r.), z czego w styczniu 147 tys., w lutym 133 tys. oraz w marcu 145 tys. pociągów.

Wśród wszystkich opóźnionych pociągów w I kwartale 2019 r. 65,6% stanowiły pociągi, których opóźnienie nie przekroczyło 5 minut i 59 sekund (56,2 tys. pociągów). 32,7% stanowiły pociągi, których opóźnienie było wyższe niż 5 minut i 59 sekund, lecz nie większe niż 59 minut i 59 sekund (prawie 28 tys. pociągów). Średni czas ich opóźnień wyniósł 20 minut 48 sekund.

W I kwartale 2019 r. odwołano 3 249 pociągów. Jest to spadek w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., w którym odwołano 4 571 pociągów.

Wraz z publikacją danych o punktualności przewozów kolejowych za pierwszy kwartał 2019 roku Urząd Transportu Kolejowego zmodyfikował zakres i sposób prezentacji danych. Zmiany objęły również sposób liczenia punktualności. Do tej pory pociągi pasażerskie przybywające do stacji końcowej do 4 minut i 59 sekund po czasie rozkładowym traktowane były jako punktualne. Obecnie próg punktualności został podniesiony do 5 minut i 59 sekund. Metoda ta jest zgodna ze sposobem stosowanym przy rozliczeniach rekompensaty za opóźnienia pomiędzy zarządcą infrastruktury kolejowej, a przewoźnikami. Zmiana metody kalkulacji opóźnień ma również na celu ujednolicenie danych zbieranych w tym zakresie w krajach Unii Europejskiej (podobne zasady obliczeń stosowane są w takich krajach jak Niemcy, Belgia i Francja).

Publikowane dane obejmują statystyki punktualności pasażerskiej: udział punktualnych pociągów w ogólnej liczbie uruchomionych pociągów pasażerskich, poziom punktualności przewoźników pasażerskich oraz liczbę pociągów odwołanych. Nowością jest uszczegółowienie statystyk. Do tej pory statystyki kwartalne przedstawiały informację sumaryczną dla całego kwartału. Po zmianie publikujemy dane osobno dla każdego miesiąca. Dzięki temu widać, że np. w lutym 2019 r. pociągi były bardziej punktualne niż w styczniu i w marcu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
 • Michał Paweł Łukasz – 09.05.2019

  Dokładnie, jakiekolwiek opóźnienia są planowe i zaplanowane, przemyślane i przeanalizowane i wkalkulowane w plan, wszystko idzie zgodnie z założeniami i planem. :)

 • Jakub Białkowski – 09.05.2019

  Nie skomentuję tego (chociaż już to zrobiłem 😂 )

 • Krzysiek Basiak – 09.05.2019

  Niech od razu 10 albo 15 min zrobią. Będą jeszcze lepsze statystyki! W Japonii tak dla odmiany, opóźnienie minutowe jest już opóźnieniem

 • Sebbastian Pioro – 12.05.2019

  Dokładnie- tylko by statystyki dobrze wyglądały - zamiast zadbać by pociągi się nie spóźniały - naprawia się to przepisem 😂😂😂😂 Ale tak jest w wielu miejscach np w warszawskim zbiorkomie... Podaje się, że punktualność jest na poziomie 94% (jak dobrze pamiętam) - jednak nie mówi się o tym, że tryb SB (sterowania bezpośredniego),kiedy wozy danej linii są opóźnione wszystkie po kolei - uważa się za punktualne 😁😁😁😁 to taka kreatywna księgowość by można było się w prasie chwalić...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....