TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Utrudnienia także na Węgrzech
PAP - Opublikowano: 15.07.2016 10:08:26
Utrudnienia także na Węgrzech

Opóźnienia w kursowaniu pociągów, zniszczenia oraz pożary budynków i utrudnienia na drogach spowodował na Węgrzech front burzowy, który nadszedł po wielu dniach upałów ? poinformowały w czwartek władze węgierskie i media.

Porywisty wiatr powalił wiele drzew, które zablokowały szlaki komunikacyjne; w wielu miejscach występowały też przerwy w dostawach prądu. Pozalewało piwnice, wybuchały pożary z powodu uderzeń pioruna.

Według informacji Węgierskich Kolei Państwowych z czwartku rano burza spowodowała w wielu częściach kraju zakłócenia w kursowaniu pociągów, m.in. z powodu zniszczenia sieci trakcyjnej czy zablokowania torów przez upadające drzewa. Z tego względu występują opóźnienia w ruchu kolejowym. Na niektórych trasach ruch w ogóle jest niemożliwy i uruchomiono autobusy zastępcze.

Z powodu zwalonych drzew konieczne było także zamknięcie na pewien czas ruchu kołowego na niektórych drogach.

Według danych Krajowej Dyrekcji ds. Zapobiegania Katastrofom z powodu burz w różnych częściach kraju ponad 400 razy wzywano strażaków i nadal w prawie 50 miejscach pracują oni nad usuwaniem skutków żywiołu. W czwartek rano najwięcej zgłoszeń napływało z komitatu (województwa) Baranya na południu Węgier.

Dyrekcja podała, że w przylegającym do Balatonu komitacie Veszprem, gdzie strażacy musieli interweniować tyle razy, ile w zwykłe dni w całym kraju, usuwanie skutków wichury może potrwać kilka dni. Zgłoszenia dotyczyły m.in. zniszczenia dachów przez padające drzewa i zalania budynków.

W Budapeszcie, gdzie burza trwała przez całą noc i gdzie nadal pada, straty były mniejsze ? na jednym z placów drzewo przywaliło samochód, w innym miejscu rozszczepiony na dwie części konar runął aż na trzy samochody. Na obrzeżach stolicy zalane zostało do wysokości pół metra przejście podziemne pod torami i trwa wypompowywanie wody.

W dwóch miejscach ? Dunaujvaros i Velence w centralnej części kraju ? wstrzymano imprezy na świeżym powietrzu. W Dunaujvaros po pewnym czasie wznowiono festiwal rockowy, ale w Velence uczestnicy Krajowego Studenckiego Spotkania Turystycznego nadal czekają na poprawę pogody. Według portalu pogodowego Idoekep.hu w Velence zniszczonych zostało wiele namiotów.

Portal informuje też, że w niektórych miejscach spadł grad wielkości orzechów. Portal Index podał zaś, powołując się na informacje czytelników, że doszło do zawalenia się obory, w której zginęło kilka zwierząt.

Według służb meteorologicznych front burzowy, która zmierza z zachodu na wschód, w czwartek nadal będzie się dawał we znaki we wschodniej części kraju, zaś na zachodzie utrzyma się silny wiatr.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Węgry
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....