TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W 2019 roku bezpieczniej na kolei
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2020 14:15:57
W 2019 roku bezpieczniej na kolei

Szkolenia pracowników, kontrola procedur, nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, budowa bezkolizyjnych przejazdów oraz profilaktyka w ramach kampanii Bezpieczny przejazd - takie m.in. działania PKP Polskich Linii Kolejowych utrzymują pozytywny trend, potwierdzający, że kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu.

Jak podała Spółka w 2019 roku o 11 procent spadła liczba wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych. Mniej było kolizji. Działania pracownicze, organizacyjne, techniczne oraz promocja bezpieczeństwa wpływają na pozytywny trend w kształtowaniu bezpieczeństwa na polskiej kolei.

Bezpieczeństwo użytkowników polskich dróg i polskich kolei jest dla nas priorytetem. Prowadzone przez nas działania inwestycyjne powodują zwiększenie komfortu podróży, ale także zwiększenie ich bezpieczeństwa. To proces, który musi trwać nieustannie. Będziemy nadal dokładali wszelkich starań, aby poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego i kolejowego zwiększał się z każdym rokiem – powiedział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

Kolejny rok spada liczba zdarzeń na przejazdach kolejowo drogowych oraz liczba kolizji na torach. Przyczyną 75 procent wszystkich zdarzeń są sytuacje niezależne od zarządcy infrastruktury - niewłaściwe zachowania kierowców na przejazdach i nieodpowiedzialne wkraczanie na tory w miejscach niedozwolonych. W 2019 r. w porównaniu z 2018 r. o 11 % zmniejszyła się liczba wypadków z pojazdami na przejazdach kolejowo-drogowych. Również o 11 procent zmniejszyła się liczba kolizji. Kolejny rok nikt nie zginął i nie był poszkodowany w wyniku kolizji na torach.

Bezpieczeństwo pozostaje priorytetem w działalności PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Możemy ocenić, że miniony 2019 r. był kolejnym bezpieczniejszym rokiem na zarządzanej przez nas sieci linii. Konsekwentnie szkolimy pracowników m.in.  wykorzystując nowoczesny symulator dla dyżurnych ruchu, doskonalone są procedury, prowadzimy kampanię "Bezpieczny przejazd", a inwestycje z Krajowego Programu Kolejowego zapewniają coraz więcej bezkolizyjnych przejazdów oraz nowe urządzenia sterowania ruchem – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Każdy pracownik PKP PLK ma wymagane przygotowanie do pełnienia obowiązków na posterunkach ruchu, a w pracy przechodzi dodatkowe szkolenia np. z wykorzystaniem symulatora dla dyżurnych ruchu. Wszyscy zatrudnieni, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa, mogą korzystać ze szkoleń i coraz lepszych warunków pracy – to działania w zakresie kształtowania kultury bezpieczeństwa.

Kampania społeczna, dodatkowe informacje na przejazdach i nowe kadry

Bezpieczny przejazd – "Szlaban na ryzyko!" to jedna z największych w Europie kampanii społecznych, prowadzona przez PKP PLK od kilkunastu lat. Promowanie bezpieczeństwa i ograniczanie skutków brawury, szczególnie na przejazdach kolejowo-drogowych, wciąż jest ważne, szczególnie z obszarze ograniczania przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych.

W 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe oznakowały 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami. Informacje umieszczone na naklejkach pozwalają w sytuacji niebezpiecznej szybko wstrzymać ruch na linii kolejowej. W 2019 r. było ponad 4300 reakcji, dzięki numerom telefonów umieszczonych na żółtej naklejce PLK. W 167 przypadkach wstrzymany był ruch pociągów, co prawdopodobnie pozwoliło uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Stałym elementem poprawy bezpieczeństwa są działania techniczne i inwestycyjne. PLK inwestuje w sprzęt i modernizuje infrastrukturę – to działania w ramach wartego blisko 76 mln zł Krajowego Programu Kolejowego. Bezkolizyjne przejazdy, wymienione rozjazdy, nowe tory i nowoczesne systemy sterowania ruchem bezpośrednio wpływają na poprawę bezpieczeństwa na sieci kolejowej.

PKP PLK współpracują z ok. 40 szkołami średnimi prowadzącymi kierunki kolejowe. To działanie niezbędne dla płynnej wymiany kadr na odpowiedzialnych stanowiskach związanych m.in. z bezpieczeństwem. Dzięki absolwentom szkół kolejowych, możliwe jest uzupełnienie kadry o pracowników znających specyfikę kolei, w tym zasady bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie zmierza do tego, by utrzymywać trend potwierdzający, że kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przejazd kolejowy
bezpieczeństwo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....