TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W Łodzi powstają trzy nowe przystanki kolejowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.08.2020 11:45:46
W Łodzi powstają trzy nowe przystanki kolejowe (mat. pras.)

W aglomeracji łódzkiej powstają trzy nowe przystanki kolejowe - Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Warszawska i Łódź Retkinia. Nowe wyposażenie zyskają przystanki Arturówek, Stoki oraz Marysin, na którym w sierpniu zostanie oddany drugi peron. Wartość całego projektu to 49 mln zł.

"Lepszy dostęp do kolei w aglomeracji zapewnią trzy nowe przystanki - Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Warszawska oraz Łódź Retkinia. Komfort podróżnych zwiększy się także na przystankach Łódź Arturówek, Łódź Stoki oraz Łódź Marysin, na którym w sierpniu do użytku zostanie oddany drugi peron. Obecnie jest tam mijanka (drugi tor), z której korzystają pociągi towarowe" - poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

Z nowego peronu na przystanku Łódź Marysin podróżni skorzystają już 30 sierpnia. Będzie na nim wiata, ławki oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej. Na peronie zamontowano też wyświetlacze, które poinformują o najbliższym pociągu oraz tzw. infokiosk, który ułatwi dostęp do szczegółowych informacji o rozkładzie jazdy. Wygodne dojście do pociągu zapewni pochylnia i nowe chodniki, a bezpieczeństwo podróżnych - kamery monitoringu.

Pasażerowie otrzymają dodatkowe dojście do peronu nr 1 z rejonu skrzyżowania ul. Inflanckiej i Strykowskiej, które skróci drogę do pociągu jadącego w kierunku Widzewa.

Od czerwca na przystanku Łódź Marysin tzw. mijanka zwiększyła przepustowość trasy i umożliwiła przejazd większej liczby pociągów. Drugi tor o długości 750 metrów zapewnia bezpieczne mijanie się pociągów na jednotorowej trasie Łódź Widzew - Zgierz. Obecnie z mijanki korzystają pociągi towarowe.

Według PKP PLK na linii między Widzewem i Zgierzem podróże koleją będą łatwiejsze dzięki budowie bądź modernizacji pięciu przystanków. Zakończenie prac zaplanowano do końca bieżącego kwartału.

Na nowym przystanku Łódź Warszawska gotowa jest konstrukcja peronu, montowane są ławki, powstają też schody i szyb windowy. Nowy obiekt zlokalizowany jest w rejonie wiaduktu przy ul. Warszawskiej, na granicy osiedli Rogi i Marysin w dzielnicy Bałuty.

Na przystanku Łódź Radogoszcz Wschód przy ul. Kreciej na gotowym peronie instalowane są wyświetlacze, które będą informowały o odjeżdżających pociągach. Poza innymi udogodnieniami będzie również parking dla samochodów i stojaki na rowery.

Łódź Stoki to nowe przejście podziemne dla pieszych, które zostanie wyposażone w windy. Rozpoczęto już instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Na przystanku Łódź Arturówek podróżni z rowerami zyskają ścieżkę wzdłuż chodnika prowadzącego na peron. Wybudowano też dodatkowe dojście do peronu, które usprawni dostęp do przystanku od strony ul. Łagiewnickiej.

Przystanek Łódź Retkinia, na linii Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec, zapewni mieszkańcom osiedli Retkinia i Pienista, a także Karolewa i Rokicia szybsze i sprawniejsze dojazdy m.in. do Pabianic, Zduńskiej Woli i Sieradza. Dwa perony powstają przy centrum handlowym na ul. Maratońskiej - przy pierwszym wykonawca buduje już konstrukcję obiektu, przy drugim przygotowywane są fundamenty. Roboty nie wpływają na kursowanie pociągów.

Wartość projektu, obejmującego budowę zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego, to 49,3 mln zł netto. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na terenie Łodzi, dzięki inwestycjom z Krajowego Programu Kolejowego, zwiększają również dostęp do kolei na stacjach i przystankach Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec oraz Łódź Lublinek.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łódź
przystanek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....