TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W Ustce powstanie lokalny węzeł integracyjny
PKP SA InfoRail - Opublikowano: 19.01.2016 15:23:04 1 komentarz
Dworzec kolejowy w Ustce (foto: ustka.pl)

Miasto Ustka i Polskie Koleje Państwowe podpisały 12 stycznia br. porozumienie w sprawie organizacji konkursu o charakterze studialnym na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznych dla zadania pn.: ?Lokalny węzeł integracyjny w Ustce?. Zleceniodawcą konkursu jest Miasto Ustka a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Oddział w Słupsku.

Celem Konkursu jest przeprowadzenie szerokiej konfrontacji twórczych prac projektowych oraz uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalno-przestrzennym koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenów objętych Konkursem. Konkurs organizowany jest w celu uzyskania spójnych ideowo propozycji przekształcenia obszaru objętego granicami konkursu. Główną ideą konkursu jest stworzenie lokalnego węzła integracyjnego łączącego obszary transportu kolejowego, autobusowego z transportem indywidualnym. To połączenie infrastruktury dworca PKP, dworca (przystanku) autobusowego, parkingów samochodowych Park & Ride, Kiss & Ride i rowerowych Bike & Ride.

Projekty konkursowe winny wykreować optymalne, formalne i funkcjonalne powiązanie tego obszaru z miastem. Koncepcje powinny przedstawiać rozwiązania przyszłościowe ale jednocześnie realne do wykonania. Przedsięwzięcie powinno opierać się na synergii transportu pasażerskiego, związanych z transportem usług, rekreacji oraz przestrzeni publicznych spajających miasto. Planuje się stworzenie miejsca funkcjonalnego, wzbogacającego przestrzeń miejską, spełniającego międzynarodowe standardy oraz założenia zrównoważonej architektury. Ponadto idee zawarte w nagrodzonych pracach konkursowych będą stanowiły inspirację do tworzenia wytycznych lub określenia opisów przedmiotu zamówień do projektów realizacyjnych poszczególnych zagadnień objętych konkursem podejmowanych przez Zamawiającego i partnerów.

Regulamin Konkursu oraz załączniki udostępnione zostały na stronie internetowej konkursu www.architektsarp.pl/ustka . Termin składania prac konkursowych: 21.03.2016 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ustka
dworzec
PKP SA
  • www – 20.01.2016

    Dziwny ten lokalny węzeł integracyjny na który teraz nie dociera żaden pociąg. Z zapowiedzi wynika, że okresie letnim pociągi będzie można policzyć na palcach jeden ręki. Trochę to dziwnie wygląda. Może w przyszłości będzie inaczej?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....