TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

W zeszłym roku PKP PLK zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 16.01.2020 15:45:13
W zeszłym roku PKP PLK zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebudowa peronów i przejazdów oraz budowa wiat na przystankach kolejowych.

W grudniu 2019 r. PLK zakończyły prace przy dwóch wiaduktach w dzielnicy Fordon na linii Bydgoszcz – Chełmża. Wyremontowane zostały nawierzchnie i podpory wiaduktów nad ul. Brzechwy i ul. Kaliskiego. W czerwcu pomiędzy przystankami Bydgoszcz Fordon i Bydgoszcz Brdyujście wymieniono tor, co pozwoliło przywrócić maksymalną na tym odcinku prędkość pociągów pasażerskich 60 km/h.

Remont przeszedł również ponad 70-metrowy wiadukt kolejowy nad ul. Grunwaldzką na linii Kutno – Piła Główna. PLK wyremontowały betonowe i ceglane podpory i wykonały zabezpieczenie antykorozyjne. Wymienione zostały również tory. Efektem prac było zwiększenie prędkości pociągów pasażerskich z 60 do 100 km/h. Wyremontowana została także przylegająca do obiektu nieczynna dotąd kładka, na której zamontowano nowe, wyższe balustrady.

W grudniu 2019 r. w dzielnicy Flisy, między przystankiem Bydgoszcz Zachód a stacją Prądy, wymieniono ponad 2 km torów. Dzięki pracom na tym odcinku zwiększono prędkość pociągów pasażerskich ze 100 do 120 km/h. W czerwcu zmodernizowany został przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Zaświat. Wymiana torów oraz nawierzchni skrzyżowania ułatwiła przejazd kierowcom i podwyższyła poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Pod koniec roku odnowiono peron i postawiono nową wiatę na przystanku kolejowym Bydgoszcz Brdyujście, skąd odjeżdżają pociągi do stacji Bydgoszcz Główna i Chełmża. Nowe wiaty zyskały też przystanki Bydgoszcz Akademia i Bydgoszcz Leśna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....