TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wakacje z Przewozami Regionalnymi
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.06.2020 13:45:07
Wakacje z Przewozami Regionalnymi

Jak co roku w czerwcu Przewozy Regionalne uruchamiają dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości.

Dzięki sezonowym pociągom z wielu regionów kraju dojechać będzie można zarówno w góry, jak i nad morze czy nad jeziora. Przewoźnik twierdzi, że na bieżąco monitoruje frekwencję w pociągach i odpowiednio dostosowuje ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach. Trudno odkodować w jaki sposób realizowane jest to dostosowywanie ilości połączeń, wydawało nam się, że kursy realizowane są według rozkładu jazdy, ale być może przewoźnik znalazł na to jakiś sposób.  

W nowych i zmodernizowanych składach wagony są klimatyzowane, znajdują się w nich także strefy przygotowane specjalnie dla najmłodszych pasażerów. W starych i niezmodernizowanych składach nie ma ani klimatyzacji ani stref dla najmłodszych. Można za to otworzyć okno i trafić na włączone ogrzewanie, nawet w lecie.

Nad morze

Na pasażerów udających się nad Bałtyk czeka w tym roku szereg ciekawych nadmorskich kierunków: Świnoujście, Kołobrzeg, Darłowo, Ustka, Łeba, a także unikatowy na mapie polskiego wybrzeża - półwysep Helski. Dzięki tegorocznym połączeniom kolejowym Polacy dotrą do kultowych miejscowości, takich jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia czy Hel. Trójmiasto to doskonała baza wypadowa w Bory Tucholskie (Czersk). Ale uwaga. W pociągach może być tłok, co pokazał już długi weekend czerwcowy. Dodatkowo Przewozom Regionalnym nadpaliły się dwa wagony, które miały jeździć do Helu. Trudne wakacje dla przewoźnika, zwłaszcza, że sam twierdzi, iż Polacy w tym roku ruszą tłumnie nad polskie morze. Warto przypomnieć, że kiepską ofertę Przewozów Regionalnych już chyba widzą inni. W tym roku po raz pierwszy PKS Gdańsk uruchomi dwa połączenia z Gdańska do Władysławowa. Zawsze to jakaś alternatywa…

Mazury i Podlasie

Z Przewozami Regionalnym można również próbować odwiedzić Warmię i Mazury (m.in. Giżycko, Pisz, Ełk, Ruciane Nida, Ostróda, Iława) oraz Podlasie (Waliły, Hajnówka) i Roztocze (Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Susiec, Bełżec, Hrebenne). Trzeba jednak pamiętać, że są to regiony ze słabą ofertą kolejową, a i tabor pozostawia sporo do życzenia.

Wakacje na południu Polski

Przewozy Regionalne oferują połączenia w Beskid Makowski (Maków Podhalański), Gorce (Rabka-Zdrój) na Podhale (Zakopane, Nowy Targ), Beskid Sądecki (Rytro, Piwniczna-Zdrój, Krynica-Zdrój) czy w Sudety (Szklarska Poręba) i Rudawy Janowickie (Janowice Wielkie). W rozkładzie jazdy znalazła się także malownicza trasa w Bieszczady (do słowackich Medzilaborzec przez Komańczę i Łupków). Przewozy Regionalne oferują także pociągi Superregio z Krakowa i Katowic do Zatora, gdzie znajduje się słynny park rozrywki Energylandia i połączenia z Katowic i Kielc do Buska-Zdroju. Warto jednak pamiętać, że rozkładowo do Zakopanego pojedziemy dłużej niż autobusem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....