TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Węgierskie Koleje MÁV-START z nowoczesnymi wagonami
INFORAIL Karol Wach - Opublikowano: 07.03.2014 10:06:31 3 komentarze
Węgierskie Koleje MÁV-START z nowoczesnymi wagonami
Na budapesztańskim dworcu zostały zaprezentowane nowoczesne, bezprzedziałowe wagony, jakie węgierskiemu przewoźnikowi MÁV-START dostarczą zakłady MAV- START Railway Vehicle Co Ltd. To pojazdy segmentu IC+, które będą kursowały w składach pociągów najwyższej kategorii. Są całkowicie węgierską konstrukcją, opracowaną przez tamtejszych inżynierów. Na wyposażenie składa się m.in. klimatyzacja, system informacji pasażerskiej (wizualny i audio), darmowe wi-fi, gniazdka elektryczne do laptopów, monitoring. Całkowity koszt projektu budowy wagonów to 1,4 mld forintów, z czego 462 milionów forintów pochodzi z dofinansowania unijnego. Kwoty te obejmują budowę prototypu, a także przygotowanie do produkcji seryjnej wagonów. Pojazdy przeszły już szereg testów i jazd próbnych. W marcu czekają je jeszcze pomiary hałasu, które zostaną wykonane w Szwajcarii.„Koleje to nie tylko pociągi, ale także gospodarka”- mówi János Fónagy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Narodowego. „Naszym celem jest rozwój transportu kolejowego i dalsze podnoszenie standardów podróżowania. Jednym z takich przedsięwzięć jest ulepszanie oferty IC+, poprzez budowę nowoczesnych wagonów. Wdrożenie produkcji seryjnej tych pojazdów umożliwi stworzenie prawie dwustu nowych miejsc pracy”- dodaje. Jak wspomnieliśmy wagony przeszły już szereg testów i prób, aby m.in. potwierdzić spełnianie europejskich norm TSI. Producent będzie chciał uzyskać dla wagonów także dopuszczenie do ruchu w innych krajach, chociażby w Austrii, tak, aby mogły kursować w składach pociągów międzynarodowych, i to z prędkością do 200 km/h. Dodajmy, że podczas testów wagony musiały poruszać się nieco szybciej, bo 220km/h. Jazdy te przebiegły bez problemów. MAV- START Railway Vehicle Co Ltd. zapewnia, że nowy produkt będzie oferował pasażerom bezpieczną i komfortową jazdę.„Proces homologacyjny powinien zostać zakończony w ciągu kilku miesięcy”- mówi Csaba Ungvári, prezes MÁV-START. „Po otrzymaniu wszystkich urzędowych pozwoleń będziemy mogli włączyć wagony do składów IC+”- dodaje.Polub nas :)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAV-Star
Węgry
wagon
 • pplar – 09.03.2014

  fajne jest to malowanie ktore maskuje ramki okien. Czemu IC lub PRy nie stosuja takiego rozwiazania?

 • kierowca bombowca – 09.03.2014

  @pplar: takie malowanie jest proponowane przez FPS. Na placu mają (nb. od kilku miesięcy) gotowe 25 wagonów w barwach IC, które - jeśli się nie mylę - w końcu zostaną zakupione przez PKP IC.

 • nd – 03.05.2014

  To jakość podróżowania wzrasta

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....