TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej połączeń i wspólne kursy z PKS w nowym rozkładzie ŁKA
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2017 17:59:54
Więcej połączeń i wspólne kursy z PKS w nowym rozkładzie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Więcej połączeń na popularnych trasach, nowa kategoria pociągów przyspieszonych oraz połączenia autobusowo-kolejowe Łodzi ze Złoczewem i Błaszkami - to nowości w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) Marta Markowska, w nowym rozkładzie, który wejdzie w życie 10 grudnia i będzie obowiązywał przez cały następny rok, znalazło się wiele dodatkowych połączeń. Jest to związane z coraz większą popularnością ŁKA jako środka transportu w Łódzkiem. W tym roku - od stycznia do października - z połączeń ŁKA skorzystały ponad 3 mln pasażerów, czyli o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2016. Prognozuje się, że w roku 2018 liczba podróżnych wzrośnie do 4,5 miliona.

Wśród najważniejszych zmian znalazło się zwiększenie z 6 do 7 par pociągów (z 12 do 14 połączeń) kursujących w ramach weekendowej oferty ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. Do stolicy łodzianie będą mogli pojechać nowym, późnym pociągiem z Łodzi Fabrycznej (odjazd o godz. 20:12), natomiast z Warszawy Centralnej będzie można wyjechać do Łodzi o godz. 9:35.

W całym województwie uruchomione zostaną nowe połączenia w ramach już funkcjonujących linii - do Sieradza będzie ich 34, do Łowicza 37 - czyli aż o 6 więcej, do Kutna 26 połączeń - wzrost o 4, a do Skierniewic będzie kursować 12 pociągów. Dodatkowe pociągi dotyczą m.in. relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska - Łowicz, relacji Łódź Widzew – Łódź Kaliska - Głowno, relacji Łódź Kaliska – Zgierz - Łódź Widzew, relacji Łódź Widzew - Zgierz - Łódź Kaliska, relacji Łódź Widzew – Chociszew przez Zgierz Północ.

Mieszkańcy Łodzi, którzy w dni robocze poruszają się po aglomeracji pociągiem, skorzystają z nowych połączeń na odcinku Łódź Widzew – Łódź Chojny – Łódź Kaliska - zamiast dotychczasowych 39, uruchomione zostaną 72 pociągi. ŁKA honoruje w swoich pojazdach na terenie Łodzi bilety MPK-Łódź.

Nowością w rozkładzie będzie wprowadzenie kategorii pociągów przyspieszonych na linii Łódź - Skierniewice. Odjazdy ze Skierniewic zaplanowano o godzinie 5.49 i 15.38, natomiast z Łodzi o godzinie 15.15. Pociągi te będą zatrzymywały się tylko na wybranych stacjach, dzięki czemu czas przejazdu wyniesie 45 minut, czyli o 15 minut krócej, niż pociągów kategorii ŁKA. Czas podróży będzie porównywalny z czasem przejazdu pociągów IC, natomiast bilet miesięczny będzie o 25 złotych tańszy.

Od 10 grudnia ŁKA wraz z PKS Sieradz uruchomi nowe linie autobusowo - kolejowe: Złoczew - Sieradz - Łódź oraz Błaszki - Sieradz - Łódź. Pasażerowie dojadą do Sieradza autobusami, które zatrzymają się przy przystankach ŁKA; ciąg dalszy podróży odbędzie się pociągiem. Na cały przejazd wystarczy jeden bilet.

W całym nowym rozkładzie jazdy ŁKA ma uruchamiać w ciągu doby średnio 125 połączeń, z czego 139 w dni robocze oraz 88 i 86 w soboty i niedziele. Na stacjach węzłowych, m.in. Łódź Kaliska, Łódź Widzew, Kutno, Łowicz i Zgierz, pociągi ŁKA będą skomunikowane z pociągami międzywojewódzkimi m.in. do Warszawy, Wrocławia, Zakopanego, Gdyni czy Berlina; łącznie będzie ich 319. Połączenia ŁKA obsługuje obecnie 20 pojazdów FLIRT3.

We wtorek ŁKA poinformowała także o planowanych utrudnieniach spowodowanych remontami. Już od 10 grudnia - z powodu przebudowy stacji Łowicz Główny - wszystkie pociągi ŁKA będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Łowicz Przedmieście, a pomiędzy stacjami Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do 10 marca przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
PKS Sieradz
rozkład jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....