TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Więcej połączeń w Małopolsce
- Opublikowano: 08.06.2018 11:09:17
Więcej połączeń w Małopolsce

Uruchomienie większej liczby połączeń kolejowych, zminimalizowanie przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże, ograniczenie oferty przewozowej do Skawiny i dodatkowe kursy przyspieszone do Zakopanego.

Takie są główne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać już od najbliższej niedzieli (10 czerwca) – informuje Małopolski Urząd Marszałkowski. Szczegóły poniżej:

Linia SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko

Modernizacja infrastruktury kolejowej realizowanej przez PKP PLK wkracza w kolejny etap, w związku z tym na okres wakacji konieczne było wprowadzenie nowego rozkładu jazdy. Dla większości pasażerów będą to zmiany na lepsze, przede wszystkim przez zminimalizowanie przerwy w kursowaniu pociągów jeżdżących przez Kraków (linia nr 30). Przypomnijmy, że obecnie ruch pomiędzy Krakowem a Podłężem jest ograniczony między godziną 9.30 a 14.30. W wakacje pociągi nie pojadą w tych godzinach jedynie w dniach: 11-14.06, 2-6.07 oraz 6-10.08. W tym czasie pasażerowie będą mogli skorzystać z pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie, gdzie honorowane będą bilety kolejowe.

Zmiany przewidziano także na odcinku Kraków Główny – Lotnisko. Przez okres wakacji pociągi będą kursować na trasie raz na godzinę (przyjazdy i odjazdy ze stacji Kraków Główny w okolicach każdej pełnej godziny). Za pozostałe kursy na odcinku Kraków Główny – Kraków Lotnisko Koleje Małopolskie uruchomią zastępczą komunikację autobusową. Nie zmieni się to prawdopodobnie aż do końca roku.

Linia SKA2 Sędziszów – Kraków – Skawina

Z uwagi na budowę Trasy Łagiewnickiej oraz przebudowę stacji Kraków Bonarka i Skawina, z odcinka Kraków – Skawina wycofane zostaną całkowicie pociągi Kolei Małopolskich, a zamiast kursów Przewozów Regionalnych podróżni będą wozić zastępcze autobusy.

Są też dobre wiadomości - od 23 czerwca otwarta zostanie trasa z Krakowa Płaszowa do Suchej Beskidzkiej, co za tym idzie, na trasy powrócą pociągi Przewozów Regionalnych do Suchej Beskidzkiej, Zakopanego, Wadowic i Bielska-Białej. Niestety na utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie korzystający z połączeń Kraków Płaszów – Skawina. W godzinach 11:00 – 16:00 na tym odcinku będzie obowiązywała przerwa w ruchu a na trasę zamiast pociągów wyjadą zastępcze autobusy.

Niedogodności czekają również podróżnych korzystających z północnego odcinka linii SKA2. Na odcinku Kraków – Tunel Spółka PKP PLK S.A. zaplanowała 3 etapy prac:

Etap I trwa od 10 czerwca do 5 lipca i obejmuje odcinek Miechów – Tunel;

Etap II trwa od 6 lipca do 13 sierpnia i obejmuje odcinek Zastów – Niedźwiedź;

Etap III trwa od 14 sierpnia do 1 września i obejmuje jednocześnie odcinki Zastów – Niedźwiedź oraz Słomniki – Miechów.

Z tego względu pociągi będą miały inne rozkłady jazdy w każdym z w/w etapów. Konieczne będzie również odwołanie wybranych kursów do Miechowa oraz wprowadzanie zastępczej komunikacji autobusowej.

Linia SKA3 Kraków – Tarnów

Zmiany w kursowaniu pociągów przewidziane są także na trasie 3 linii SKA. Najistotniejsze będą związane z ograniczeniem ruchu w dniach 11-14.06, 2-6.07 oraz 6-10.08, pomiędzy godz. 9:30 – 14:30. W tym czasie pociągi zastąpią autobusy.

Zawieszony zostanie także pociągu "Hubal" do Jasła. W zamian za to, w okresie wakacyjnym (od 6 lipca do 20 września) w każdy piątek pasażerowie będą mieli do dyspozycji przyspieszony kurs z Krakowa Głównego do Tarnowa.

Linia Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój

Od 1 lipca rozpocznie także kursowanie nowa para pociągów Kolei Małopolskich (o nazwie "Dolina Popradu") relacji Kraków – Krynica-Zdrój – Kraków. Dodatkowe pociągi wyruszą z Krakowa Głównego o godzinie 8:18 i z Krynicy o godzinie 14:48. Ponadto od 10 czerwca uwzględniając prośby mieszkańców Sądecczyzny Spółka Przewozy Regionalne uruchomi 12 dodatkowych kursów z Nowego Sącza do Rytra oraz 4 do Starego Sącza.

Linia Kraków – Zakopane

Od 23 czerwca do końca wakacji pociągi powrócą na linię Skawina – Sucha Beskidzka, dzięki czemu możliwy będzie bezpośredni przejazd pociągiem z Krakowa do Zakopanego. Na trasę po ponad wieku przerwy ponownie wyruszy Luxtorpeda – czyli przyspieszony pociąg Kolei Małopolskich z Krakowa do stolicy polskich gór. Nowoczesne Impulsy pojadą do Zakopanego w każdy weekend od 30 czerwca do 26 sierpnia oraz 15 sierpnia. Jednocześnie w porach wczesnoporannych i późnowieczornych, oraz w godzinach popołudniowych w soboty i niedziele rozszerzona zostanie oferta Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Co ważne, wybrane kursy relacji Zakopane – Nowy Targ zostaną wydłużone do Rabki-Zdroju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Przewozy Regionalne
Koleje Małopolskie
rozkład jazdy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....