TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Władze Gietrzwałdu promowały gminę w pociągu TLK Gietrzwałd
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.01.2018 15:13:58
zdjęcie ilustracyjne

Wójt, radni, urzędnicy i grupa mieszkańców warmińskiej gminy Gietrzwałd wybrali się w piątek we wspólną podróż pociągiem Intercity "Gietrzwałd" relacji Olsztyn - Zielona Góra. Wyprawa ma promować ich miejscowość, znaną z sanktuarium maryjnego.

Licząca kilkadziesiąt osób delegacja warmińskiej gminy pojechała kursującym od ponad miesiąca pociągiem TLK "Gietrzwałd" do Inowrocławia. Tym samym środkiem transportu grupa wróci pod wieczór do Olsztyna. Poza kierownictwem i pracownikami urzędu w wyprawie biorą udział radni, społecznicy z lokalnych stowarzyszeń i zespół śpiewaczy z Biesala. Napotkanym podróżnym urzędnicy rozdawali słodycze i materiały promujące Gietrzwałd.

Podczas podróży oficjalnie zakończono sesję rady gminy, która rozpoczęła się dzień wcześniej w urzędzie. Jak przyznał w rozmowie z PAP wójt Jan Kasprowicz była to chyba pierwsza w historii polskiego samorządu lokalnego sesja gminnej rady, która odbywała się w jadącym pociągu.

Zdaniem wójta, nadanie przez PKP Intercity jednemu z pociągów nazwy "Gietrzwałd" jest "niesamowitą nobilitacją" dla tej niewielkiej gminy wiejskiej. Dlatego - jak mówił - władze i mieszkańcy postanowili wykorzystać ten środek transportu dla promowania swojej miejscowości. Kolejną wyprawę - tym razem z Olsztyna do Zielonej Góry i z powrotem - gmina zorganizuje w połowie roku.

"Mieliśmy dużo akcji pasażerskich, graliśmy np. w planszówki w pociągu, czytaliśmy książki w związku z akcją Narodowe Czytanie. Natomiast takie wydarzenie jak sesja rady gminy w pociągu jest na pewno czymś wyjątkowym" - powiedziała PAP Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity.

Jak przypomniała pociąg TLK "Gietrzwałd" znalazł się w nowym rozkładzie, czyli jeździ codziennie od 10 grudnia ub. roku. Jest jednym z 16 pociągów w kraju, którym nazwy wybrali internauci głosujący w trzeciej edycji ogólnopolskiego plebiscytu zorganizowanego przez PKP Intercity.

Partnerami tej akcji byli wojewodowie, którzy zaproponowali nazwy kojarzące się ze swoimi regionami i odwołujące się m.in. do historii, kultury, znanych miejsc i wybitnych postaci. W woj. warmińsko-mazurskim największe poparcie uzyskała nazwa "Gietrzwałd", na którą zagłosowało 5987 osób. Konkurowały z nią "Grunwald" (2393 głosy) i "Niegocin" (398 głosów).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Gietrzwałd
TLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....