TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wpadli, bo palili papierosy w pociągu
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.11.2019 11:45:23
Wpadli, bo palili papierosy w pociągu

Trzech Turków, którzy nielegalnie przedostali się z Ukrainy do Polski przez zieloną granicę zatrzymała Straż Graniczna w pociągu relacji Przemyśl-Wrocław. Cudzoziemcy zwrócili na siebie uwagę paląc papierosy mimo zakazu.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zatrzymania doszło późnym wieczorem 11 listopada dzięki współpracy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze Strażą Ochrony Kolei z Przemyśla.

"Funkcjonariusze SOK patrolujący pociąg relacji Przemyśl-Wrocław zwrócili uwagę na podróżnych, którzy mimo zakazu palili w papierosy. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze chcieli nałożyć na mężczyzn mandaty karne. W wyniku rozmowy okazało się, że to obywatele Turcji w wieku od 18-22 lat. Posiadali przy sobie jedynie tureckie dowody osobiste" – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że poinformowani o zdarzeniu strażnicy graniczni w czasie postoju pociągu na stacji w Rzeszowie skontrolowali legalność pobytu cudzoziemców. Okazało się, że mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Ponadto, w tym samym czasie strażnicy graniczni z Medyki ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia zielonej granicy.

"Sprawy podwiązano i zatrzymano cudzoziemców. Ich zabrudzone ubrania oraz bagaże wskazywały, że obcokrajowcy nielegalnie przekroczyli granicę" – zaznaczyła rzeczniczka BiOSG.

Dodała, że obcokrajowcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i złożyli wyjaśnienia. Mówili, że do Lwowa na Ukrainie dostali się legalnie drogą lotniczą, a dalej lokalnymi środkami komunikacji przedostali się do linii granicy z Polską, którą przekroczyli pieszo kierując się nawigacją w telefonie. Chcieli dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić.

Cudzoziemcy poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. We wtorek zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji. Rzeczniczka podała statystyki, z których wynika, że od początku 2019 roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali już ponad 120 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Najczęściej byli to obywatele Afganistanu, Turcji oraz Iraku, których celem były kraje Europy Zachodniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Straż Graniczna
Ukraina
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....