TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wreszcie będzie przebudowa stacji Katowice Szopienice Płn.
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.09.2020 12:45:35
Wreszcie będzie przebudowa stacji Katowice Szopienice Płn. (mat. pras.)

Umowę na kompleksową przebudowę stacji kolejowej Katowice Szopienice Północne podpisał w piątek zarządca kolejowej infrastruktury. Będzie to część prac na liniach tworzących północną obwodnicę towarową Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

W informacji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zaznaczono, że na stacji Szopienice Północne zostaną wymienione tory i rozjazdy, dzięki czemu pociągi będą mogły przejeżdżać tamtędy do 80 km/h. Powstanie nowa nastawnia z nowoczesnymi urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, zostanie przebudowany też wiadukt nad ważną dla katowickiej dzielnicy Szopienice ul. Lwowską.

PLK podały, że prace wykona konsorcjum w składzie: KZN Rail (lider), Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane TOR, ELKOL oraz Nowak–Mosty. Zgodnie z informacjami z platformy przetargowej PLK osiągnięta w aukcji elektronicznej cena wynosi 119 mln zł brutto.

Jak wynikało ze specyfikacji przetargowej zamawiane roboty obejmują zaprojektowanie i wykonanie w ciągu 31 miesięcy od podpisania umowy przebudowy stacji Szopienice Płn. oraz niespełna 2 km przylegających do niej linii kolejowych. W piątek PLK podały, że zakończenie prac planowane jest w I kw. 2023 r.

Zakres prac pokrywa się z jednym z dotąd nierealizowanych elementów postępowania pod nazwą "Prace na liniach kolejowych nr: 132, 147, 161, 180, 188, 654, 655, 657, 658 na odcinkach Gliwice – Bytom, Chorzów Stary – Mysłowice oraz Dorota – Mysłowice Brzezinka".

Początkowo PLK chciały w jednym podzielonym na dwie części przetargu wyłonić wykonawców kluczowej części całego tego przedsięwzięcia. Postępowanie to trwało od kwietnia 2018 r. Zakończyło się podpisaniem w styczniu 2019 r. wartego ponad 315 mln zł brutto kontraktu z firmą PORR na prace na odcinkach Gliwice – Bytom oraz posterunek Dorota (w Sosnowcu) – Mysłowice Brzezinka.

W przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót na liniach 161, 654, 655, 657, 658 (połączenie Chorzów Stary – Mysłowice, w tym stacja Katowice Szopienice Płn.) napłynęła jedna oferta – za 425,5 mln zł. Przy budżecie na poziomie 217,1 mln zł PLK unieważniły tę część przetargu. Władze sygnalizowały wówczas przygotowania do ponownego przetargu na zaplanowaną inwestycję.

Ogłaszając tamten przetarg PLK akcentowały, że chodzi o ważne fragmenty północnej obwodnicy towarowej GOP. Trasy Gliwice – Bytom, Chorzów Stary – Siemianowice Śląskie – Dąbrówka Mała – Katowice Szopienice Północne oraz Dorota – Mysłowice Brzezinka są szczególnie ważne dla przewozów towarowych.

Choć na przewidzianych do rewitalizacji odcinkach prowadzony jest ruch towarowy, mogą one być również wykorzystywane jako linie objazdowe pociągów pasażerskich. W ramach prac w unieważnionej części przetargu zakładano m.in. przebudowę stacji Siemianowice Śląskie i Katowice Szopienice Północne.

Projekt "Prace na liniach kolejowych nr 132, 147, 161, 180, 188, 654, 655, 657, 658 na odcinku Gliwice – Bytom – Chorzów Stary – Mysłowice Brzezinka – Oświęcim oraz Dorota – Mysłowice Brzezinka" ubiega się o współfinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Katowice
stacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....