TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wrocław: Relacja PKP PR z przejazdy specjalnego parowozem
WWW.PR.PKP.PL - Opublikowano: 26.02.2008 14:12:56
Wrocław: Relacja PKP PR z przejazdy specjalnego parowozem
Cóż to był za dzień... . Dworzec Główny we Wrocławiu dawno nie pamiętał takiej imprezy, jak ta zorganizowana przez „PKP Przewozy Regionalne”. Nieprzebrane tłumy Wrocławian ustawiały się już o godzinie 10 na peronie trzecim, aby być świadkiem historycznej chwili. Dokładnie o godzinie 10.57 wjechał na wrocławski dworzec pociąg „The Wolsztyn Experience”z parowozem OL49-69 z Wolsztyna, a tuż po nim skład prowadzony lokomotywą elektryczną EP07-1051 w oryginalnych barwach brytyjskich. Pociągami przybyli nasi Goście –hobbyści kolei z Wielkiej Brytanii i nie tylko. Na peronie przywitali ich miłośnicy kolei z Wrocławia, reporterzy Telewizji Polskiej, TVN24, lokalnych gazet oraz stacji radiowych. W specjalnym przygotowanym składzie, jadącym do lokomotywowni, nastąpiło powitanie Gości i odbył się skromny lunch.
To był dopiero początek niespodzianek. O godz. 12.00 Bill Parker –właściciel parowozu GWR 5521, Michał Jaros - Poseł na Sejm oraz ksiądz Artur Moraczyński - Kapelan Wrocławskich Kolejarzy, przecięli biało-czerwoną wstęgę i otwarli wystawę obrazów o tematyce kolejowej, autorstwa Pani Anety Początek. Wystawę zaprezentowano w historycznym wagonie pocztowym na peronie 2. Chętni stali w długiej kolejce, aby zapoznać się z twórczością Pani Anety, która przypomniała chlubne tradycje polskich parowozów. Pani Aneta z życiowego wyboru wraz z Rodziną mieszka w Wolsztynie, ale z urodzenia jest Wrocławianką.
I wreszcie nastąpił ten moment –na peron 2 wjechał parowóz GWR 5521 z wagonami piętrowymi. Bill Parker nie posiadał się z dumy, patrząc na rzesze widzów podziwiających jego wspaniałą historyczną maszynę, liczącą sobie 81 lat. Nagle o godzinie 12.52 rozległ się charakterystyczny gwizd, a kłęby biało-brunatnej pary spowiły peron wrocławskiego dworca. Prawie 250 osób –w tym zaproszeni Goście udali się w romantyczną podróż do Jelcza Laskowic. Po 40 latach brytyjski parowóz poprowadził znów rozkładowy pociąg... .
Po powrocie podziwiano majestatyczny wjazd w angielskim stylu pociągu pospiesznego „Pomorzanin”do Gdyni, prowadzonego biało –srebrzysto - niebieskim elektrowozem EP 07-1051 z Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, opatrzonym logo Kolei Brytyjskich oraz flagami: brytyjską i polską. Tuż przed nim z tego samego peronu wyruszył dzielnie kolejny raz GWR 5521 w kierunku Jelcza Laskowic, zdając się wołać do miłośników kolei, znanym: „nazywam się 5521...GWR5521”.
Atmosfera w tym dniu była fantastyczna, a nad wszystkim czuwał dyskretny sir James Bond. Przejazdom pociągów towarzyszyła bowiem oprawa muzyczna z filmów o przygodach Agenta 007 w służbie Jej Królewskiej Mości.
Kulminacyjnym momentem „Brytyjskich Klimatów”był wjazd o godz. 18.45 pociągu „The Wolsztyn Experience”z pokazem sztucznych ogni. O godz. 18.58 nasi Goście, żegnani przez tłumy wielbicieli parowozów, udali się do Wolsztyna.
Trzeba przyznać, że były to niezapomniane chwile dla wszystkich zgromadzonych oraz fantastyczna lekcja historii –historii polskiego i brytyjskiego kolejnictwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP
PKP PR
EU07
Wolsztyn
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....