TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wspólny bilet – jest, a jakby go nie było
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.12.2018 09:03:28
Wspólny bilet – jest, a jakby go nie było

Żaden z przewoźników nie pochwalił się nowością, jak rzekomo pojawiła się wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli z dniem 9 grudnia.

Chodzi mianowicie o wspólny bilet, który miał być dzieckiem Prezes PKP SA Krzysztofa Mamińskiego, robiącego ostatnimi czasy dużo, żeby wspólny bilet zaczął funkcjonować. Rzekomo funkcjonuje, tyle, że w sposób, o którym nikt nic nie wie. Na żadnej stronie internetowej czy to przewoźników czy też samego PKP SA nie ma informacji na temat tej oferty. Będąc bardziej dociekliwym możemy znaleźć taryfę dla wspólnego biletu na stronie PKP Intercity, która jednak jest na tyle skomplikowana, że nie zachęca do jej skorzystania. Czyli wspólny bilet jest, ale jakby go nie było.

Nie kupimy go także przez żadną ze stron internetowych przewoźników, bo ci nie dogadali się w tej kwestii i wspólny bilet nie został wprowadzony do systemów. Co więcej nie kupimy go również przez stronę internetową PKP Intercity, pozostających pod opiekuńczymi skrzydłami PKP SA, zarządzanej przez Prezesa Krzysztofa Mamińskiego.

Żeby nie było tak źle jak się początkowo wydaje bilet wspólny można kupić. W kasach biletowych, ale też nie wszystkich, tylko tych wybranych. Trzeba też wyraźnie zasugerować kasjerowi, że chce się skorzystać z takiej oferty, bo sami kasjerzy nie specjalnie chcą takie bilety sprzedawać. Sprawdziliśmy to pierwszego dnia obowiązywania tej oferty, tj. w niedzielę 9 grudnia na jednym z warszawskich dworców, próbując kupić bilet z Legionowa do Helu, żeby było ciekawiej jadąc przez Warszawę Centralną i chcąc skorzystać z pociągów przewoźników: Koleje Mazowieckie, PKP Intercity, SKM w Trójmieście i Przewozy Regionalne. Finalnie nie udało się, pani w kasie, choć miła i uprzejma, po dłuższej rozmowie zasugerowała prostsze rozwiązanie tj. TLK z Legionowa do Gdyni i tam przesiadkę do Helu. Da się? Ano da się i po co komu ten wspólny bilet? Wracając do meritum z oferty tej można skorzystać tylko w wybranych kasach, do końca nie wiadomo w których, nigdzie bowiem nie udało nam się znaleźć listy kas obsługujących wspólny bilet.

Do końca nie wiadomo też jaka jest idea wspólnego biletu. Przyjmować należy, że jest to kilka biletów różnych przewoźników na jednym blankiecie, czyli mamy rozszerzenie tego, co dotychczas oferowały spółki pozostające pod opieką Prezesa Mamińskiego czyli PKP Intercity, PKP SKM w Trójmieście i Przewozy Regionalne. Kupując zatem wspólny bilet nie zapłacimy zatem taniej, bowiem każdy przewoźnik ma swoją taryfę, według której sprzedawane są poszczególne bilety, składające się finalnie na jeden blankiet wspólnego biletu.

Co do kwestii formalnych to udało nam się ustalić, że umowę na wspólny bilet z Grupą PKP SA i spółką PKP Informatyka podpisali: Przewozy Regionalne, Koleje Małopolskie, PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie oraz Arriva RP. Nie ma w tej grupie zatem ani warszawskie SKM ani też WKD. Całkowita integracja nie udała się więc Prezesowi Mamińskiemu.

W ofercie wspólnego biletu dostępne są tylko bilety jednorazowe, więc biletów okresowych nadal będziemy potrzebowali kilka, jeśli będziemy korzystali z usług kilku przewoźników.

Zważywszy na powyższe trudno się dziwić, że żaden z przewoźników nie pochwalił się nową ofertą. Nie pochwaliły się nią chyba też Polskie Koleje Państwowe, choć w tym ostatnim przypadku różnie być może, z uwagi na fakt, iż spółka ta zwykle chwali się swoimi osiągnięciami tylko tym, których uznaje za godnym pozyskania informacji. W internecie jednak cisza, zakładamy zatem, że chwalenia się nie było. Może jeszcze będzie?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
bilet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....