TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wybrano projektantów nowych dworców PKP w Słupsku i Koszalinie
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.09.2020 11:45:33
Wybrano projektantów nowych dworców PKP w Słupsku i Koszalinie

Spółka Studium z Warszawy zrealizuje projekt budowlany i wykonawczy nowego dworca PKP w Słupsku. Zaprojektowaniem obiektu w Koszalinie zajmie się spółka TBiArchitekci z Gdańska – wynika z opublikowanej przez Polskie Koleje Państwowe informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Niemal po trzech miesiącach od ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej nowych obiektów dworców PKP w Słupsku i Koszalinie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego i niespełna dwóch miesiącach od otwarcia ofert, Polskie Koleje Państwowe dokonały wyboru najkorzystniejszej oferty dla obu zadań.

Spółka Studium z Warszawy zajmie się projektem dworca w Słupsku (Pomorskie), a spółka TBiArchitekci z Gdańska zaprojektuje obiekt w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Jak podał zamawiający obie oferty uzyskały maksymalną liczbę 100 punktów w kryterium cenowym. Spełniły również kryteria określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Pierwsze zadanie dotyczące obiektu w Słupsku chciało realizować 10 podmiotów. Najniższą cenę zaproponowała wybrana spółka Studium. Zobowiązała się wykonać zadanie za ponad 711 tys. zł. Najdroższa oferta w kwocie ponad 2,1 mln zł należała do spółki WK Architekci ze Swarzędza.

Swarzędzka spółka zaproponowała też najwyższą cenę spośród dziewięciu oferentów zainteresowanych wykonaniem drugiego zadania związanego z zaprojektowaniem dworca w Koszalinie. Jej cena to blisko 978 tys. zł. Najtaniej, za kwotę blisko 453 tys. zł, zadanie zobowiązała się zrealizować wybrana spółka TBiArchitekci.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia łącznie ponad 4,8 mln zł, w tym ponad 3,5 mln zł na zadanie w Słupsku oraz blisko 1,3 mln zł na zadanie w Koszalinie.

Wybrani wykonawcy obu zadań na ich realizację mają 52 tygodnie od podpisania umowy.

Dworzec w Słupsku znajduje się przy linii 202 Gdańsk Główny – Stargard. Został oddany do użytku w 1990 r. Obecny budynek dworca zostanie zburzony. Powstanie dwupoziomowy obiekt w randze dworca wojewódzkiego. Inwestycja wpisuje się w budowę transportowego węzła komunikacyjnego. Założenie jest takie, by nowy dworzec PKP połączyć z dworcem autobusowym tunelem pod torami z ul. Kołłątaja.

Dworzec w Koszalinie mieści się przy liniach kolejowych nr 402 Koszalin – Stargard oraz 202 Gdańsk Główny – Stargard. Obecny budynek z lat 60-tych ubiegłego wieku ma zostać wyburzony. Pozostawione zostaną tunel i wejścia na perony oraz zabytkowe freski w holu głównym, które są pod ochroną konserwatorską, mimo że obiekt w 2019 r. został wykreślony z rejestru zabytków. "Nowy dworzec będzie obiektem nowoczesnym, w pełni dostępnym dla osób o ograniczonej mobilności. Będzie też spełniał najostrzejsze wymagania w zakresie energooszczędności" – zapewniał 22 czerwca w Koszalinie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Obie inwestycje ujęte są w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SA
dworzec
Słupsk
Koszalin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....