TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Wykonawca Łodzi Fabrycznej składa pozew przeciwko PKP i Miastu Łódź
InfoRail - Opublikowano: 06.05.2016 09:10:32
Wykonawca Łodzi Fabrycznej składa pozew przeciwko PKP i Miastu Łódź (foto: UM Łódź)

W dniu 5 maja 2016 r. do Sądu Okręgowego w Łodzi konsorcjum w składzie: Torpol S.A., Astaldi S.p.A., Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. złożyło pozew o zapłatę przeciwko PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Miastu Łódź oraz Polskim Kolejom Państwowym.
Wniesionym pozwem konsorcjum dochodzi roszczeń z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania przez zamawiających obowiązków ciążących na nich zgodnie z umową zawartą na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu "Nowa Łódź Fabryczna" oraz obowiązków wynikających wprost z przepisów prawa, co doprowadziło do zakłóceń terminowości realizacji ww. inwestycji.
Konsorcjum w pierwszej kolejności wniosło o zasądzenie od zamawiającego kwot roszczeń z uwzględnieniem podziału wierzytelności poszczególnych stron Konsorcjum w stosunku: 40% (ASTALDI) ? 40% (Torpol) ? 10% (INTERCOR) ? 10% (PBDiM). Jednocześnie mając na uwadze rozbieżność poglądów w judykaturze, co do charakteru prawnego "konsorcjum" oraz związanych z tym trudności z ustaleniem odpowiednich udziałów w wierzytelnościach i zobowiązaniach współkonsorcjantów, w ocenie konsorcjum uzasadnione było przyjęcie także wariantowego żądania pozwu, uwzględniającego po stronie członków Konsorcjum również jednolity charakter konsorcjum. Wartość przedmiotu sporu wynosi 89,3 mln zł.

Opóźnienia w realizacji projektu Nowa Łódź Fabryczna, z przyczyn nie leżących po stronie Konsorcjum, pociągnęły za sobą dodatkowe koszty m.in. z tytułu przedłużenia terminu realizacji po stronie wykonawców. W związku z brakiem satysfakcjonujących postępów w negocjacjach z zamawiającymi - PKP PLK, Miastem Łódź oraz PKP, Konsorcjum, którego Torpol jest liderem, zdecydowało się na drodze sądowej dochodzić należnego nam zwrotu poniesionych kosztów ? informuje Grzegorz Grabowski, Prezes Torpol S.A.

Torpol w ostatnich raportach okresowych informował o możliwości wystąpienia przez Konsorcjum na drogę sądową (taką informację zamieszczono m.in. w sprawozdaniu finansowym za 2015 r.) a kwota roszczenia jest bardzo mocno udokumentowana. - Wszelkie pozytywne dla nas rozstrzygnięcia sądu będą miały bezpośredni pozytywny wpływ na wyniki Torpolu, gdyż zgodnie z polityką Grupy zaktualizowaliśmy już w 2015 roku budżet tego kontraktu na skutek poniesionych dodatkowych kosztów z przyczyn nie leżących po stronie konsorcjum ? dodaje Prezes Grabowski.


Przypomnijmy, że budowa Łodzi Fabrycznej jest już opóźniona o prawie półtora roku. Jak widać z powyższego sprawa jest rozwojowa?

Umowa na wykonanie dworca została podpisana w 2011 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódź Fabryczna
PKP PLK
PKP SA
Torpol
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....