TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z Łodzi Widzewa do Zgierza w 15 minut!
INFORAIL/PKP PLK - Opublikowano: 11.07.2014 13:53:25
Z Łodzi Widzewa do Zgierza w 15 minut!
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują linię Łódź Widzew –Zgierz do ruchu pasażerskiego. Jeszcze we wrześniu, pociągi pojadą po niej z prędkością 100 km/h. Pasażerowie skorzystają z nowych przystanków –poinformował Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. Zakończyła się rewitalizacja ponad 12 km torów. Na linii przebudowano 11 mostów, wiaduktów i przepustów. Kończą się także roboty przy budowie przystanków Łódź Arturówek i Łódź Marysin. Perony zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każdym z nich zostanie ustawiona wiata dla podróżnych i nowe oświetlenie. Przy wejściach znajdą się bezpieczne stojaki na rowery. Przystanek Łódź Marysin został przesunięty w stronę ulicy Strykowskiej, co pozwoli na łatwiejsze przesiadki do komunikacji miejskiej.  Inwestycja uwzględnia podniesienie poziomu bezpieczeństwa na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych w ciągu ulic: Edwarda, Kasztelańskiej, Świtezianki, Łozowej oraz Chełmskiej. Najbardziej ruchliwy z nich –w ciągu ulicy Edwarda –został wyposażony w samoczynną sygnalizację świetlną i półrogatki.Dzięki rewitalizacji, we wrześniu, po kilkudziesięciu latach przerwy, pociągi wrócą na trasę ze stacji Łódź Widzew –Zgierz.  Przejazd po odnowionych torach zajmie około 15 minut. Prace, które mają zakończyć się do września, kosztują blisko 24 mln złotych. Modernizacja trasy Zgierz –Łódź Widzew uzupełnia inwestycję PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która objęła odcinki czterech linii kolejowych –z Łodzi do Łowicza i do Kutna, ze stacji Łódź Kaliska do stacji Łódź Chojny i Łódź Widzew. Zadanie pozwoliło na podwyższenie standardu obsługi podróżnych –PLK zbudowały lub zmodernizowały 24 perony na 14 przystankach. Zostały one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podwyższone i wyposażone m.in. w wiaty, stojaki na rowery i nowe oświetlenie. Obydwie inwestycje pozwolą mieszkańcom województwa na częstsze korzystanie z połączeń kolejowych.   
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Łódź
Zgierz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....