TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Z Zielonej Góry bezpośrednio do Szklarskiej Poręby?
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.03.2018 11:27:30
Z Zielonej Góry bezpośrednio do Szklarskiej Poręby? (foto: UMWL)

Współpraca samorządu województwa z Przewozami Regionalnymi oraz rozkład jazdy pociągów na rok 2019 to główne tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak i członek zarządu Alicji Makarskiej z przedstawicielami spółki: prezesem Krzysztofem Zgorzelskim oraz Krzysztofem Pawlakiem dyrektorem Oddziału Lubuskiego Spółki Przewozy Regionalne.

Województwo Lubuskie posiada wieloletnie umowy ze spółką na realizację przewozów pasażerskich. W roku 2018 samorząd dofinansowuje przewozy kwotą 45,6 mln zł.

Podczas spotkania przedstawiciele spółki Przewozy Regionalne przedstawiły zupełnie nową ofertę: "Poznaj Lubuskie na rowerze": nowe połączenie Zielona Góra- Tuplice i z Tuplic do Parku Mużakowskiego nową ścieżką rowerową, do Łagowa na Lubuski Festiwal Filmowy - z Gorzowa i Zielonej Góry, na grzyby do Leszna Górnego i Pliszki - na Rzepin koło Budachowa, nad jezioro do Ośna i Pszczewa, do Lubska i Gubina wycieczka wzdłuż pogranicza.

Turystyczne pociągi zaopatrzymy w materiały promocyjne, przewodnika, wspólnie z gminami zorganizujemy imprezę. Przewozy Regionalne będą promować nową ofertę podczas dni lubuskich miast, Winobrania, Święta Województwa. Jest też oferta dla gmin dot. wspólnego biletu na pociąg i komunikację miejską.

Województwo Lubuskie jako organizator publicznego transportu zbiorowego posiada zawarte ze spółką Przewozy Regionalne dwie umowy wieloletnie na realizację przewozów kolejowych na terenie naszego województwa: o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich z dnia 26.11.2015 r. oraz o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich wykonywanych na terenie województwa lubuskiego na odcinkach linii komunikacyjnych Wrocław – Głogów – Zielona Góra, Szczecin Główny – Zielona Góra z dnia 20.11.2014 r.

Zakontraktowana na rozkład jazdy 2017/2018 praca eksploatacyjna wynosi 2 996 639 pociągokilometrów i obejmuje dofinansowanie w wysokości 45 655 330 zł, w tym 5 700 000 zł ze środków Funduszu Kolejowego na naprawy i modernizacje taboru.

Pociągi uruchamiane są na następujących liniach komunikacyjnych:

Kostrzyn - Gorzów Wlkp. - Krzyż - Poznań Gł.

Berlin-Lichtenberg - Kostrzyn - Gorzów Wlkp.

Zielona Góra - Zbąszynek - Gorzów Wlkp.

Nowa Sól - Zielona Góra - Zbąszynek - Poznań Gł.

Zielona Góra - Głogów - Wrocław Gł.

Zielona Góra - Rzepin - Kostrzyn - Szczecin Gł.

Zielona Góra - Rzepin - Frankfurt (Oder) - Berlin-Lichtenberg

Rzepin - Zbąszynek

Zielona Góra - Żary/Żagań - Węgliniec - Zgorzelec - Görlitz

Żagań - Żary - Forst (Lausitz)

Poznań Gł. - Krzyż - Dobiegniew - Szczecin Gł.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w kontekście poprawy oferty dla podróżnych w październiku 2017 roku powołano Zespół ds. nowej siatki połączeń w województwie lubuskim, w którego skład weszli zarówno przedstawiciele naszego urzędu, jak i pracownicy Oddziału Lubuskiego Przewozów Regionalnych. Celem prac zespołu jest m.in. wypracowanie możliwości zwiększenia liczby pociągów na poszczególnych liniach i optymalizacja kosztów ich uruchamiania przy akceptowalnym przez organizatora wzroście dofinansowania.

Dotychczas, w ramach zakontraktowanych środków na rok 2018, udało się uruchomić po jednej dodatkowej parze pociągów na liniach Zielona Góra - Gorzów Wlkp. oraz Zielona Góra - Żagań.

W związku z oczekiwaniami podróżnych w zakresie możliwości dojazdu w Karkonosze warto rozważyć uruchomienie pociągu weekendowego na trasie Zielona Góra - Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna i z powrotem umożliwiającego jednodniowe wyjazdy turystyczne w góry – podaje Urząd Marszałkowski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
lubuskie
Zielona Góra
Szklarska Poręba

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....