TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zimowa oferta dla Małopolski
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2020 14:45:25
Zimowa oferta dla Małopolski (foto: UMWM)

Z myślą o mieszkańcach Podhala i turystach wypoczywających w Tatrach, a także o tych, którzy chcieliby spędzić czas w słowackim Popradzie operatorzy kolejowi, w tym m.in. Koleje Małopolskie, uruchomili dodatkowe połączenia.

W Małopolsce trwają właśnie ferie. To doskonały czas dla miłośników sportów zimowych. A warunki, jak wiadomo najlepsze są właśnie na południu Polski. Jak w tym czasie bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do stolicy Tatr czy Doliny Popradu? Najlepiej oczywiście Kolejami Małopolskimi – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Połączenia Kraków – Zakopane oraz Podhalańska Kolej Regionalna

Od 20 grudnia do 23 lutego linia kolejowa Kraków – Zakopane jest w całości otwarta dla ruchu pociągów. Dla mieszkańców Podhala oraz turystów przygotowana została oferta Podhalańskiej Kolei Regionalnej w liczbie 18 pociągów relacji Zakopane – Nowy Targ – Zakopane oraz 8 relacji Zakopane – Chabówka – Zakopane.

W relacji z Krakowa do Zakopanego uruchamianych jest 7 codziennych pociągów, jednakże z uwagi na utrudnienia w ruchu na odcinku Kraków – Skawina wybrane kursy realizowane są od Krakowa Płaszowa do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony komunikacją zastępczą. Uruchamiany jest jeden pociąg z Krakowa Głównego do Zakopanego odjeżdżający o godzinie 7:20 oraz dwa autobusy zastępcze z Krakowa Płaszowa o 11:49 i 17:40. Z Zakopanego operator uruchamia 4 pociągi do Krakowa odjeżdżające o godzinie: 5:07, 8:56, 15:24 i 16:52.

Luxtorpedą do stolicy Tatr

Dodatkowo w każdy weekend do 9 lutego kursuje pociąg przyspieszony "Luxtorpeda" Kolei Małopolskich pokonujący trasę Kraków – Zakopane w około 3 godziny i 20 minut. Z Krakowa Głównego wyjeżdża o godzinie 9:29, a z Zakopanego o 19:00.

Również Koleje Śląskie mają swój udział w obsłudze linii do Zakopanego. Do 23 lutego w weekendy Spółka uruchamia pociąg przyspieszony "Ornak" łączący Katowice z Zakopanem przez Żywiec. Z Katowic wyjeżdża o godzinie 6:35, a z Zakopanego o 16:27.

Połączenia w Dolinie Popradu

Równie bogata jest oferta kolejowa na linii z Nowego Sącza do Piwnicznej i Muszyny jak na linii Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Pomiędzy Nowym Sączem a Piwniczną rozkład przewiduje 17 par pociągów, a pomiędzy Piwniczną a Muszyną 7 par.

Z Krakowa do Krynicy kursują obecnie 3 pary codziennych pociągów, z których większość na odcinku do Nowego Sącza kursuje jako przyspieszone. Z Krakowa wyruszają o godzinie: 5:45, 7:50 i 16:57 a z Krynicy o 4:54, 13:52 i 17:26.

Zimowe kursy z Muszyny do Popradu

W tegorocznym sezonie zimowym koleje słowackie ZSSK we współpracy z Kolejami Małopolskimi postanowiły uruchomić transgraniczne pociągi z Muszyny do słowackiego miasta Poprad. Kursy odbywają się w każdy weekend do 23 lutego. W stacji Muszyna są one skomunikowane z pociągami "Jaworzyna" relacji Kraków – Krynica – Kraków, co umożliwia realizację jednodniowych wyjazdów z Krakowa do Popradu i z powrotem. Z Popradu pociągi do Muszyny wyruszają o godzinie 7:30 i 15:27, a z Muszyny o 9:53 i 17:56.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
ZSSK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....