TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZKA na odcinku Pilawa – Otwock. Jak podróżować?
- Opublikowano: 25.04.2019 15:48:43
ZKA na odcinku Pilawa – Otwock. Jak podróżować?

W związku z kolejną fazą modernizacji linii Warszawa – Dęblin, nadzorowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 6 maja na zmodernizowany odcinek Pilawa – Dęblin wrócą pociągi.

Ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze i z ograniczeniami prędkości, ze względu na zachowanie bezpieczeństwa jazdy. W tym samym dniu nastąpi zamknięcie odcinka Pilawa – Otwock, a pociągi zostaną zastąpione autobusami.

Zmiany na odcinku Dęblin – Pilawa

Autobusy ZKA na odcinku Dęblin – Pilawa przestaną kursować 6 maja, a na jeden czynny tor pomiędzy tymi stacjami wrócą pociągi. Łącznie będzie to 15 połączeń w relacji Dęblin – Pilawa i 15 w relacji Pilawa – Dęblin. Tylko za pierwszy poranny pociąg z Dęblina (odjazd 1:52) i ostatni pociąg wieczorny do Dęblina (przyjazd 1:48) będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto będzie jedna para codziennych pociągów bezpośrednich z Dęblina do Warszawy i z Warszawy do Dęblina, które będą kursowały przez stacje Pilawa – Sulejówek Miłosna:

• Warszawa Zachodnia (15:34) - Warszawa Centralna (15:40) - Warszawa Wschodnia (15:50) – Sulejówek Miłosna (16:30) – Pilawa (16:44) – Dęblin (17:43);

• Dęblin (4:53) – Pilawa (5:45) – Sulejówek Miłosna (6:27) – Warszawa Wschodnia (6:47) – Warszawa Śródmieście (7:00) – Warszawa Zachodnia (7:06).

Zmiany na odcinku Pilawa – Otwock

Od 6 maja na odcinku Pilawa – Otwock nastąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów i w zamian będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA), która będzie zorganizowana w następujący sposób:

• autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa – przyśpieszone oznaczone symbolem RE. Nie będą się one zatrzymywać na wszystkich przystankach (pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy), tak aby sprawnie można było pokonać trasę Dęblin - Warszawa - Dęblin). Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa. Nad skomunikowaniem i koordynacją przesiadek podróżnych będzie czuwał pracownik drużyn konduktorskich KM.

• autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock – Pilawa – kursy zwykłe oznaczone symbolem Z-7. Autobusy te będą kursować cyklicznie:

z/do Pilawy co pół godziny - w szczycie co 15 minut;

z/do Celestynów co 15 minut.

W sumie w szczycie autobus Z-7 z/do Otwocka będzie kursował co 7 minut z zatrzymaniem na wszystkich przystankach oznaczonych w rozkładzie jazdy. Autobusy te będą kursowały cyklicznie i na tyle często, aby można było zaplanować dogodną przesiadkę w Otwocku na dowolny pociąg KM lub SKM i odwrotnie z pociągu na dogodny autobus (bilety KM będą honorowane w pociągach SKM Warszawa na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA na linii Warszawa – Dęblin jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy" oraz "Modernizacja odcinka Otwock – Pilawa"

To szeroko zakrojona modernizacja, która pociąga za sobą wiele zmian w organizacji ruchu. Chcemy jak najlepiej poinformować naszych pasażerów, o tym jak będą mogli dojechać w tym czasie do pracy, szkoły i wrócić do domu. Chcemy dotrzeć do każdego podróżnego, dlatego informujemy w kasach, na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, w pociągach na monitorach oraz poprzez komunikaty głosowe. Przez pierwsze dni obowiązywania zmian będziemy szczególnie przyglądać się funkcjonowaniu wprowadzonych rozwiązań i na bieżąco reagować na pojawiające się ewentualne trudności – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Wszystkie informacje dotyczące komunikacji na zamkniętym odcinku Otwock - Pilawa linii nr 7 Warszawa – Dęblin można znaleźć na stronie www.mazowieckie.com.pl w specjalnie utworzonej strefie "Modernizacja odcinka Otwock – Pilawa". https://www.mazowieckie.com.pl/pl/modernizacja-odcinka-otwock-pilawa . Informacja o zmianach jest wyświetlana na monitorach w pociągach KM, a dodatkowo od 25 kwietnia drużyny pociągowe będą wygłaszać komunikaty o zmianach, w pociągach na linii Warszawa – Dęblin. Informacje można uzyskać w kasach biletowych, a także pod całodobowym numerem infolinii KM 22 364 44 44.

Przewoźnik przypomina, że w Zastępczej Komunikacji Autobusowej obowiązuje zakaz przewozu rowerów oraz ograniczenie przewozu wózków. Przypominamy, także że osobom z niepełnosprawnością oraz osobom o ograniczonej możliwości poruszania się Spółka KM zapewnia nieodpłatną pomoc, podczas wsiadania/wysiadania do/z pociągu, jeżeli o potrzebie jej udzielenia zostanie powiadomiona przynajmniej z 48-godzinnym wyprzedzeniem na czynny całodobowo nr call center 22 364 44 44.

Powyższe zmiany będą obowiązywały do 9 czerwca br. Zakończenie modernizacji odcinka Otwock – Pilawa jest planowane na 13 czerwca 2020 roku.

Przykłady podróży na odcinku Warszawa – Dęblin – Warszawa od 6 maja, w dzień powszedni

Podróżny, który jedzie z Warszawy bezpośrednio do Dęblina po godzinie 14:00:

• Z Warszawy Wschodniej pociągiem (14:31) do Otwocka (15:05), tam przesiada się do przyspieszonego autobusu ZKA RE (15:15) i jedzie do Pilawy (16:02). W Pilawie przesiada się na pociąg (16:20) do Dęblina.

Podróżny, który jedzie z Dęblina do Warszawy Wschodniej po godzinie 6:00 rano.

• Z Dęblina 6:25 pociągiem do Pilawy (7:18) gdzie przesiada się do autobusu ZKA RE (7:28) i kontynuuje podróż do Otwocka (8:15). W Otwocku wsiada w pociąg (8:27) do Warszawy Wschodniej.

W obu powyższych przypadkach autobusy ZKA są skomunikowane z pociągami w stacji Pilawa.

Podróżny, który jedzie z Warszawy Wschodniej do Celestynowa po godzinie 15:00:

• Pociągiem KM (15:06) z Warszawy Wschodniej do Otwocka (15:40) a następnie autobusem ZKA kursem zwykłym z oznaczeniem Z-7 (15:45 bądź 15:53) do Celestynowa.

Podróżny, który jedzie z Kołbieli do Warszawy Wschodniej po godzinie 6:00:

• Autobusem ZKA Z-7 z Kołbieli (06:04) jedzie do Otwocka (6:33) i tam przesiada się w dowolny pociąg: SKM Warszawa (6:39) bądź KM (6:53).

W obu powyższych przypadkach podróżny korzysta z autobusów ZKA Z-7, które kursują cyklicznie i zapewniają dojazd/przyjazd do stacji Otwock co 7 minut, co daje możliwość dogodnej przesiadki na dowolny pociąg KM lub SKM Warszawa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Pilawa
Otwock
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....