TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Zmiany wokół dworca PKP w Piasecznie
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.05.2020 11:45:10
Zmiany wokół dworca PKP w Piasecznie (foto: UMP)

Otoczenie dworca PKP w Piasecznie przechodzi metamorfozę. Zaczęto od uporządkowania parkowania po zachodniej strony torów. Teraz poprawiana jest organizację ruchu przed budynkiem dworca na ul. Dworcowej.

Będzie 450 miejsc parkingowych

Po wydzierżawieniu gruntu od PKP utwardzony został teren i wyznaczono miejsca parkingowe. Już jest ok. 250 uporządkowanych miejsc (60 nowych) na wyznaczonych terenach. Prace trwają nad udostępnieniem kolejnych 80 miejsc a po zakończeniu przebudowy Towarowej przybędzie kolejnych 120 miejsc. Razem będzie ok. 450 miejsc plus wyznaczone miejsca na ulicach. Ponadto od strony ul. Chełmońskiego zamontowanych jest 30 stojaków rowerowych, a teraz dostawianych jest 20 nowych stojaków w okolicy samego budynku dworca.

Nowa organizacja ruchu

Teraz wprowadzana jest nową organizację ruchu wokół dworca. Wytyczono nowe przejście dla pieszych, zainstalowano dodatkowy peron dla autobusów, wyznaczono miejsca dla osób niepełnosprawnych i postój TAXI oraz miejsca dla obsługi paczkomatów. Zmienia się wjazd i wyjazd na ul. Towarową, gdzie wyznaczono 2 miejsca tzw. Kiss&Ride, czyli na 1-2 minutowy postój.

Teraz poprawiana jest organizacja parkingu na wprost dworca, gdzie również wyznaczono miejsca dla niepełnosprawnych i pojawi się kilka miejsc parkingowych dla osób, które przyjeżdżają na dworzec na tzw. chwilę (będzie zakaz postoju powyżej 15 min). Parking ma tylko jeden wjazd i wyjazd na ul. Dworcową.

Przebudowa Towarowej

Uporządkowany został fragment ul. Towarowej, gdzie tworzone są kolejne miejsca parkingowe. To tymczasowe rozwiązanie, bo gmina przystąpiła do przebudowy ulicy Towarowej, gdzie ma powstać ok. 200 miejsc parkingowych. Inwestycja ma zakończyć się połowie przyszłego roku. Finalizowana jest dzierżawa kolejnego terenu od PKP (na wysokości ul. Dworcowej 3). Miasto przystąpi też do przygotowania kolejnego parkingu.

Wszystkie parkingi, łącznie z działką na rogu ulicy Dworcowej i Lotników, zostaną lepiej oznakowane. W sumie w okolicy dworca PKP będzie ok. 330 miejsc parkingowych, a po przebudowie Towarowej przybędzie kolejnych 120 miejsc.

Parkowanie na okolicznych ulicach

Miasto pracuje jeszcze nad organizacją ruchu, która uporządkuje parkowanie na ulicach Chełmońskiego, Kasprowicza, Reymonta, Baczyńskiego. Wyeliminowane będzie dzikie parkowanie, które jest udręką dla mieszkańców tych ulic. Te działania w sposób tymczasowy (za wyjątkiem inwestycji na ul. Towarowej) poprawiają bezpieczeństwo wokół dworca a także zwiększają dostępność kolei, jako podstawowego środka transportu publicznego.

Na parking wielopoziomowy jeszcze poczekamy

Budowa parkingu wielopoziomowego w okolicy dworca została odłożona w czasie z kilku powodów. Pierwszy to brak gruntów – nie ma bowiem szansy na przekazanie przez PKP działki, na której planowana była budowa parkingu. Drugi to koszty takiej inwestycji – obecnie zwiększamy liczbę miejsc parkingowych bez takich nakładów finansowych. Trzeci powód, to konieczność opracowania nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla większego obszaru wokół torów kolejowych nad czym będziemy pracować w najbliższych miesiącach. Plan zagospodarowania określi kształt układu komunikacyjnego wokół dworca, ul. Dworcowa jest jednym z elementów tego układu.

Studenci inspirują

Wiele ciekawych inspiracji dostarczyli studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy w ramach swoich prac magisterskich opracowali kilka koncepcji. Można obejrzeć je na naszej stronie: koncepcje studentów. (UMP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Piaseczno
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....