TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZNTK Mińsk Mazowiecki z umową na modernizację dolnośląskiego EN57
INFORAIL - Opublikowano: 31.08.2015 09:37:58 5 komentarzy
ZNTK Mińsk Mazowiecki z umową na modernizację dolnośląskiego EN57

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. podpisali umowę na modernizację elektrycznego zespołu trakcyjnego przy wykonywaniu naprawy na poziomie PU5. Jednostka EN57 została odkupiona przez samorząd od Przewozów Regionalnych, o czym informowaliśmy na łamach InfoRail. Docelowo, po wykonanym remoncie, dołączy do floty taborowej Kolei Dolnośląskich. Za wykonanie modernizacji Urząd Marszałkowski będzie musiał zapłacić 8 954 400 PLN. W przetargu startowało dwóch oferentów, oferta złożona przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki S.A. została oceniona wyżej. Kryteria wyboru stanowiły cena ? 80% oraz skrócenie terminu realizacji zamówienia ? 20%.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dolnośląskie
ZNTK Mińsk Mazowiecki
 • kolejarz – 31.08.2015

  Policzymy. 8954400+1230000=10184400 PLZ za trójczłonowego EN 57 wyprodukowanego po 1982 r. Czy ktoś oszalał, czy też ktoś z matematyki na maturze miał kłopoty? To pudło po modernizacji nadal będzie muzealnych okazem, tyle tylko, że z nieco unowocześnionym WC - em i przestrzenią pasażerska. Gdzie tu sens, a gdzie logika aby wskrzeszać coś takiego za takie pieniądze? Śmierdzi to na odległość.

 • Wodzu – 31.08.2015

  Kolejarz: jasne, lepiej zaoszczędzić 10 baniek i wozić pasażerów rezonującymi kiblotrupami bez klimatyzacji aż w końcu rozkraczą się na torach. Taniej i prościej - bo ludzie nie będą chcieli nimi jeździć, więc nikt nie zauważy tego ostatniego etapu.Przecie EN57 idą głównie na rezerwę, ale jeśli już ta rezerwa jest wykorzystywana (jak nie ma pod ręką Implusa), to komfort jazdy zmodernizowaną jednostką (klima + zamknięty obieg WC + dużo cichsza praca + nieco szybsza i oszczędniejsza jazda) jest o niebo lepszy. Jeśli szlakowa jest rzędu 100-120 km/h, to właściwie pasażerom na jedno wychodzi. A Impulsy są droższe, bo nowe, ale i dużo szybsze, więc jaka logika byłaby w hurtowym odstawianiu ich na rezerwę taborową?

 • Tankista – 31.08.2015

  Dokładnie, teraz pesa za podobne pieniądze sprzedała pociąg (3-człon) dla świętorzyskiego. Kiedyś modernizacja kibla kosztowała ok 3 mln i to było opłacalne...

 • kolejarz – 31.08.2015

  @Tankista-jak widać są tacy którzy już "policzyli" Teraz opłaca się reanimować trupa. I jeszcze jedno. Nigdzie nie wspomniałem o Impusie, a to przecież mógłby być inny podobno równie tani i dobry EZT. Aż strach człowieka ogarnia żeby skomentować takie kwiatki.

 • kolejarz – 02.09.2015

  Śmierdzi nigospodarnością na odległość. Świętokrzyskie kupiło nowego 3-członowca z pełną obsługą w okresie 120 miesięcznej gwarancji w zakresie P2 za 11931000 PLN.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....