TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

ZSSK będą miały nowe ezt-y. Od Skody
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.10.2018 13:44:28
ZSSK będą miały nowe ezt-y. Od Skody (foto: ZSSK)

Słowackie Koleje ZSSK z zadowoleniem przyjęły decyzję wykonawczą Komisji Europejskiej, która zatwierdziła dofinansowanie dużego projektu "Modernizacja parku taboru kolejowego w ciągu OPII - część 2".

To zdecydowanie największa inwestycja słowackich kolei od 2005 roku. Zwycięzcą przetargu na dostawę nowych pociągów została Škoda Transportation, w konsorcjum z ŽOS Trnava.

"Nowoczesne jednostki elektryczne mają kluczowe znaczenie dla transportu regionalnego wokół Żyliny dla naszych pasażerów. Dlatego bardzo się cieszę z udanej realizacji projektu. Z eksploatacji podobnych jednostek mamy już pozytywne doświadczenia. W przyszłości oczekujemy sprawnego przebiegu dostaw, jak również ich utrzymania" – powiedział Filip Hlubocky, prezes ZSSK.

Skoda Transportation wcześniej dostarczyła już do ZSSK 19 jednostek elektrycznych i 10 piętrowych zestawów push-pull. Mają niską awaryjność i zużycie energii w porównaniu do innych, starszych składów ZSSK. Nowe pociągi regionalne będą wykorzystywane w regionie Žilina na trasacyh: Žilina - Trenczyn, Górna Lideč - Púchov, Žilina - Čadca - Zwardoń i Žilina - Liptowski Mikulasz.

"Niektórzy z naszych krytyków twierdzą, że nie musimy kupować nowych pociągów, a raczej naprawiać stare. Wykorzystanie funduszy unijnych przyspiesza jednak efektywność naszych działań, dzięki temu zastępujemy stare lokomotywy i wagony nowoczesnymi jednostkami. Te 25 nowych pociągów pozwoli nam pracować bardziej wydajnie i wycofać najstarsze pojazdy, które będą w 2021 roku miały więcej niż 50 lat" – mówi Patrik Horny, Wiceprezes ZSSK.

25 jednostek elektrycznych zostanie wdrożonych do ruchu w transporcie regionalnym na zelektryfikowanych liniach do prędkości 160 km/h i napięciu 3 kV i 25 kV. Dla ZSSK będą dostarczone w latach 2020-2022, w dwóch wersjach: krótszej o długość 80 m i o pojemności 247 pasażerów siedzących (13 sztuk) oraz dłuższej (106 metrów) o pojemności 343 pasażerów siedzących (12 sztuk).

Szerokie drzwi wejściowe wraz z nowoczesnym wnętrzem bez wewnętrznych drzwi umożliwią pasażerom szybkie i płynne poruszanie się. W większości przypadków możliwe będzie łatwe wsiadanie ze standardowych peronów o wysokości 550 mm, w innych przypadkach zostaną udostępnione wysuwane schodki. Pasażerowie docenią przede wszystkim wygodne siedzenia, gniazdka elektryczne, klimatyzację, stylowe oświetlenie wnętrza LED i wyposażenie pojazdu z przestronną i nowoczesną toaletą. Zestawy zaoferują również system informacyjno-komunikacyjny, monitoring, kamery bezpieczeństwa i dostęp do Internetu Wi-Fi. Każda jednostka będzie miała co najmniej jedno miejsce dla pasażerów niepełnosprawnych i specjalnie przystosowane dla nich toalety. Będą też miejsca dla wózków dziecięcych i rowerów (min. 1 rower na 40 pasażerów).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZSSK
Skoda
ezt
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....