TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBus

InfoTram

Związkowcy pokazują fatalnie działającą sygnalizację ? ku przestrodze [FILM]
ZZM InfoRail - Opublikowano: 12.08.2016 14:26:51 2 komentarze
Związkowcy pokazują fatalnie działającą sygnalizację

Dziś mija 5. Rocznica katastrofy kolejowej w Babach. Doszło do niej 12 sierpnia 2011 roku około godziny 16.

Pociąg TLK relacji Warszawa Wschodnia - Katowice wjechał na stację kolejową Baby z nadmierną prędkością. Lokomotywa wykoleiła się i uderzyła w nasyp. W wypadku zginęły dwie osoby zaś 162 pasażerów zostało poszkodowanych.

Ta smutna rocznica skłania do refleksji i chwili zastanowienia. Pamiętać będziemy wszystkie ofiary tej katastrofy, zmarłe i żyjące ? mówią związkowcy.

Ofiarą jest także maszynista, skazany zdaniem braci maszynistowskiej ?stronniczym wyrokiem?, który nie uwzględnił argumentów obrony przemawiających za tym, że ?prawdopodobnie zawiodła sygnalizacja?. W toku postępowania sąd zawierzył jedynie raportowi Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych oraz Instytutowi Kolejnictwa, będącemu ?sędzią we własnej sprawie?, gdyż ? jak przypomina prezydent związku maszynistów Leszek Miętek - IK opracowuje, opiniuje i wdraża na sieci PKP PLK urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Ofiarami są również najbliżsi skazanego. ?Od lat żyjemy z żoną w ciągłym stresie. Zawsze byłem dobrym pracownikiem i nie odpowiadam za to, co się stało w Babach? - mówił podczas ostatniej rozprawy przed odczytaniem wyroku Tomasz G.

Dziś w rocznicę tragedii odbywa 40. dzień osadzenia w więzieniu. Zgodnie z wyrokiem sądu do odbycia ma jeszcze ponad 3 lata kary pozbawienia wolności.

Do refleksji również skłania fakt, że pomimo tragicznych wypadków, do których nadal dochodzi, walki związków zawodowych o zwrócenie uwagi na problem a tym samym o poprawę bezpieczeństwa na kolei ? nadal się nic nie zmienia. Nadal czynnikiem obarczanym winą jest nie wadliwy system ale czynnik ludzki ? tak bezosobowo określa się maszynistów, którzy są w niemniejszym stopniu ofiarami wypadków co pasażerowie ? uważają związkowcy.

?Mimo faktu, że Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie, nie ustajemy w wysiłkach aby krzywdzący wyrok zmienić. Pozostaje jeszcze kilka drastycznych kroków, przed podjęciem których związek się nie zawaha. Jeśli nie uda się dociec prawdy w Polsce zwrócimy się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu? ? mówi Leszek Miętek.

Związkowcy pokazują też przykład fatalnie działającej sygnalizacji związanej z ruchem pociągów jako przestrogę w 5. rocznicę katastrofy w Babach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
maszynista
katastrofa
  • wloczykij – 12.08.2016

    pan mechanik i tak ma farta, bo gdyby do katastrofy doszło by dzisiaj a nie 5 lat temu to dzisiaj siedziałby za terroryzm a nie za niewinność :P

  • PLK – 16.08.2016

    https://www.youtube.com/watch?v=w1zIFEjy8mU1:08:20 semafor jak choinka...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....